10 najlepszych motywów WordPress opartych o Cherry Framework 4.0

10 najlepszych motywów WordPress opartych o Cherry Framework 4.0

Jakiś czas temu na moim blogu pojawił się wpis poświęcony motywowi WordPress Monstroid, który został zaprojektowany przez specjalistów z firmy TemplateMonster. Opisałem w nim kluczowe możliwości tego motywu, na które warto zwrócić uwagę i które są też jego mocną stroną. Jedną z nich jest framework, za pomocą którego została zrealizowana funkcjonalność Monstroid. Jest to Cherry Framework – darmowe rozwiązanie dla CMS WordPress, które jest wykorzystywane praktycznie we wszystkich motywach TemplateMonster. Najnowszą dostępną do pobrania wersją frameworku jest 4.0.5.2. Z informacji jakie otrzymałem z TemplateMonster są aktywnie prowadzone prace nad Cherry Framework w wersji 5.0, której częściowo już używa się w motywach GPL tego producenta.

W dzisiejszym wpisie przedstawiam kilka ciekawych motywów WordPress opartych o Cherry Framework 4.0. Na pewno znajdziesz wśród nich ciekawe rozwiązania dla własnej strony www. Tym bardziej, że wszystkie są w pełni responsywne i kompatybilne z popularnymi przeglądarkami internetowymi. Oprócz tego motywy zawierają pliki PSD i rozszerzoną dokumentację, co pozwoli Ci szybko dopasować wygląd motywu WordPress do własnych potrzeb. A jeśli wyniknie jakiś problem to w czasie korzystania z motywu, dostępne jest wsparcie techniczne działające 24/7.

Czym jest Cherry Framework?

Cherry Framework – to darmowy framework dla WordPress. Opiera się on o motyw potomny, do którego zostały dodane dodatkowe wtyczki i widgety. Wszystkie wtyczki Cherry działają samodzielnie i mogą być używane niezależnie od frameworku. Sam Cherry Framework jest darmowy i dostępny w ramach licencji GPL – jest to świetna wiadomość dla programistów, którzy sami wdrażają makiety HTML pod WP i szukaj frameworku, który przyspieszyłbym im pracę. Sam mam w planach przetestowanie tego rozwiązania i postawienie jakiegoś najbliższego projektu właśnie na tym frameworku.

Jeśli chciałbyś wdrożyć Cherry Framework do własnego motywu, zapoznaj się z dokumentacją: DOKUMENTACJA

Najważniejsze cechy Cherry Framework?

Szybka instalacja

Pobierasz paczkę instalacyjną, dodajesz ją z poziomu panelu, podajesz nazwę motywu potomnego i instalacja przebiega w tle.

Funkcjonalność

Framework zawiera ponad 100 opcji, co pozwala dopasować stronę do własnych potrzeb i wymagań użytkowników. Możesz: zarządzać wyglądem motywu, nawigacją, zmienić typografię, logo, dostosować slider, stworzyć własny panel boczny itd. Oprócz tego Cherry Framework zawiera ponad 80 shortcode, co pozwala dodawać różne elementy do wpisów i stron. A jeśli chcesz stworzyć własne shortcody, możesz skorzystać z wbudowanego edytora.

Responsywność

Motywy oparte o CherryFramework są domyślnie responsywne. Dzięki temu stworzone strony będą poprawnie wyświetlać się na różnych urządzeniach mobilnych niezależnie od rozdzielczości ekranu.

Własne style wpisów

Dla każdego typu wpisów można realizować własne style wpisów. Taka opcja pozwoli Ci wdrożyć unikatowe strony i w ten sposób zachęcać użytkowników do zapoznania się z dostępną zawartością.

Rozbudowane opcje personalizacji

Oprócz standardowych opcji, po aktywacji frameworku otrzymujemy dodatkowe możliwości edycji. Dzięki temu masz większą kontrolę nad zmianą różnych elementów bezpośrednio z kokpitu.

Shortcodes

Jak wspomniałem wcześniej, framework zawiera ponad 80 shortcode. Oprócz tego w Cherry Framework został wbudowany edytor shortcodów, co pozwala komponować własne rodzaje „krótkich kodów” i używać ich na stronie.

Kopia bezpieczeństwa

Cherry Framework posiada własny moduł do tworzenia kopii, dzięki czemu bez żadnych dodatkowych wtyczek możesz tworzyć kopie zapasowe swojej strony www.

Przyjazny dla SEO

Kod motywu jest zbudowany zgodnie ze standardami W3C oraz wg wytycznych dla wyszukiwarek internetowych.

Tłumaczenie na język polski

Cherry Framework jest przetłumaczony na język polski. Tłumaczenie zostało wykonane przez specjalistów ze strony pl.wordpress.org.

Aktualizacja

Cherry Framework ciągle się rozwija. Jak już wspomniałem na obecną chwilę aktualna wersja do pobrania to 4.0.5.2. Przy czym autorzy frameworku pracują nad wersją 5.0, która będzie zawierać jeszcze więcej opcji dla użytkowników.

Motywy WordPress oparte o Cherry Framework 4.0

Na dzień dzisiejszy liczba takich motywów na stronie TemplateMonster wynosi ponad 100. Oprócz tego dla użytkowników dostępne są templatki oparte o Cherry Framework 3.1.5 (ich liczba wynosi 1000+) i Cherry Framework 5.0 (90+ motywów).

Motyw Plumbing Co

Ciekawy motyw dedykowany firmom świadczącym usługi hydrauliczne. Strona główna motywu została podzielona na sekcje z odpowiednimi informacjami gotowymi do personalizacji. Głównym elementem jest pełnoekranowy slider; przegląd ostatnich wpisów ze strony; informacje o firmie, usługach i ostatnio realizowanych projektach. Na dole strony znajduje się mapa Google i niezbędny moduł kontaktowy. Pozostałe informacje są dostępne w osobnych podstronach, do których można się dostać za pomocą mega menu.

Motywy WordPress - Cherry Framework - Plumbing CO

Plumbing CO – Cherry Framework

szczegóły | demo

Motyw Handyman

Podany motyw nadaje się świetnie do tworzenia rozbudowanych stron firmowych, ale sprawdzi się także w przypadku prostych stron personalnych. Wśród funkcji motywu można wyróżnić mega menu, kalendarz, galerię z filtrami i chmurę tagów. Oprócz tego do templatki zostały dodane wtyczki z rodziny MotoPress – wizualny edytor treści i slider, co pozwala edytować zawartość na stronie za pomocą metody „przeciągnij i upuść”. Motyw również wspiera technologię Retina i fonty webowe Google.

Motywy WordPress - Cherry Framework - Handyman

Handyman – Cherry Framework

szczegóły | demo

Motyw Harvest

Jeśli poszukujesz motywu związanego z tematem rolnictwa, przedstawiona templatka będzie dla Ciebie idealna. Pełnoekranowy slider na stronie głównej, efekt parallax, czy slider custom post type oraz kompatybilność z WPML, to tylko kilka z ciekawych funkcjonalności tego motywu. Motyw jest nie tylko atrakcyjny pod kątem graficznym, lecz także łączy w sobie szereg opcji, pozwalających stworzyć profesjonalną stronę www.

Motywy WordPress - Cherry Framework - Harvest

Harvest – Cherry Framework

szczegóły | demo

Motyw Bon Voyage

Jak sama nazwa wskazuje motyw będzie ciekawym rozwiązaniem do stworzenia strony firmowej agencji podróży. Jest on również na tyle uniwersalny, że można go też wykorzystać w innym rodzaju biznesu. Paczka z motywem zawiera wszystkie niezbędne do tego pliki PSD, a rozszerzona dokumentacja pomoże dopasować wygląd motywu do własnych potrzeb.

Sam projekt motywu został wykonany w jasnych kolorach, aby akcentować uwagę odwiedzających na tekście.  Oprócz tego nie jest on obciążony nadmierną ilością grafik i animacjami, dzięki temu strona jest „lekka” i zrozumiała dla użytkowników. Z ciekawych dodatków możemy wyróżnić dynamiczny slider, liczniki, mapę Google i przyciski „Powróć do góry strony”.

Motywy WordPress - Cherry Framework - Bon Voyage

Bon Voyage – Cherry Framework

szczegóły | demo

Motyw MyCraft

Ten motyw jest dedykowany właścicielom firm rzemieślniczych. Po konfiguracji szablonu będziesz mógł cieszyć się profesjonalną, elegancką, a zarazem prostą wizytówką. Czytelnik będzie mógł w szybki sposób skontaktować się z Twoją firmą poprzez skorzystanie z formularza kontaktowego. Ponadto motyw posiada moduły, które pozwolą Tobie czytelnie zaprezentować usługi, opinie oraz logotypy współpracujących firm na stronie głównej.

Warto zwrócić uwagę na dział “Portfolio” oraz “Services”. Są to gotowe szablony podstron do wypełnienia treścią. Wystarczy, że załadujesz swoje realizacje lub usługi, a te podstrony będą prezentowały się profesjonalnie. Nie ma potrzeby dodatkowo ich modyfikować.

Motywy WordPress - Cherry Framework - MyCraft

MyCraft – Cherry Framework

szczegóły | demo

Motyw IT

Jeśli poszukujesz skutecznego rozwiązania dla firmy oferującej usługi IT, trafiłeś na dobry motyw. Na stronie głównej można znaleźć opis dotyczący działalności firmy, jej osiągnięć i opinie klientów. Tego typu elementy wpływają pozytywnie użytkowników i pozwala zdecydować się na zamówienie usług z oferty firmy.

Na podstronach w ciekawy sposób możesz wyeksponować, np: zakres działalności, zrealizowane projekty, portfolio obecnych klientów. Czytelnik może skorzystać z eleganckiej nawigacji i przejść do odpowiednich zakładek.

Motyw IT jest responsywny, a więc będzie poprawnie wyświetlać się na urządzeniach z różną rozdzielczością ekranu. Oprócz tego autorzy zadbali o poprawny kod, który stworzony jest według standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych.

Motywy WordPress - Cherry Framework - IT

IT – Cherry Framework

szczegóły | demo

Motyw AutoTowing

Motyw AutoTowing to idealne rozwiązanie dla firm, które zajmują się szerokim spektrum usług związanych z naprawą samochodów. Oprócz ciekawego projektu, templatka zawiera kluczowe opcje pozwalające stworzyć nowoczesną i funkcjonalną stronę www.

Strona główna motywu zawiera pełnoekranowy slider, blok z przeglądem usług, oceny byłych klientów, mapę Google i informacje kontaktowe. Dla wygodnej nawigacji na stronie dostępne jest rozwijane menu górne i tekstowe menu w stopce. Za ich pomocą można dostać się do rozbudowanej galerii z filtrami, bloga i szczegółowego przeglądu oferowanych usług.

Oprócz wtyczek Cherry do motywu został wbudowany wizualny edytor i slider MotoPress. Za ich pomocą możesz stworzyć niestandardową podstronę i dodawać na niej zawartość bezpośrednio w trybie “przeciągnij i upuść”. A jeśli tych opcji będzie brakować możesz zainstalować dodatkowe rozszerzenia z repozytorium WordPress.

Motywy WordPress - Cherry Framework - Auto Towing

Auto Towing – Cherry Framework

szczegóły | demo

Motyw 7Level

Podany motyw pozwala stworzyć stylową i funkcjonalną stronę biznesową. Główny akcent w projekcie graficznym bazuje na wykorzystaniu wysokiej jakości obrazków, dużej typografii i ciekawych animacjach. Pomimo tego motyw nie jest obciążony nadmierną ilością elementów graficznych, co wpływa pozytywnie na szybkość działania strony.

Strona główna motywu może posłużyć jako wizytówka dla firmy. Dlatego użytkownicy mogą znaleźć na niej wszystkie niezbędne informacje dotyczące działalności firmy i oferowanych usług. Oprócz tego mogą zostać umieszczone tam opinie byłych klientów i galeria. Do pozostałych podstron można dostać się za pomocą rozwijanego menu, które znajduje się nad sliderem.  

Motyw 7Level wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Oprócz tego jest kompatybilny z WPML, WooCommerce, BuddyPress i innymi popularnymi wtyczkami dla WordPress.

Motywy WordPress - Cherry Framework - 7Level

7Level – Cherry Framework

szczegóły | demo

Motyw Houston

Kolejne ciekawe rozwiązanie do stworzenia funkcjonalnej strony biznesowej. Projekt tego motywu bazuje na połączeniu białego, szarego i czarnego koloru, dzięki czemu strona wygląda bardzo biznesowo. A proste animacje oparte na Parallax dodają jeszcze dynamiki i stylu.

Na górze strony znajduje się pełnoekranowy slider, nad którym umieszcza się rozwijane menu, a na dole – formularz kontaktowy i mapa Google. Oprócz tego czytelnik może znaleźć krótką informację o firmie i zespole, zapoznać się z sukcesami firmy oraz dołączyć do grona subskrybentów w popularnych sieciach społecznościowych. Aby przejść do galerii lub bloga należy skorzystać z rozwijanego mega menu dostępnego w górnej części strony.

Motywy WordPress - Cherry Framework - Houston

Houston – Cherry Framework

szczegóły | demo

Motyw Supreme

Ciekawy motyw, który będzie idealnie pasować do ustawienia nowoczesnego bloga poświęconego modzie. Projekt można także lekko dopasować do innych celów. Wystarczy zmodyfikować odpowiednie pliki PSD, dostępne w paczce z motywem, a następnie zmiany nanieść w motywie WP.

Wśród kluczowych opcji motywu można wymienić: obecność dynamicznego slidera, mega menu, galerię z filtrami, zakładkę ulubionych stron, kalendarz oraz przyciski do mediów społecznościowych. Templatka również wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Oprócz tego do motywu zostały dodane płatne wtyczki z rodziny MotoPress. Dzięki nim można zarządzać zawartością strony bezpośrednio w trybie „Przeciągnij i upuść”. Motyw Supreme jest responsywny i przyjazny dla SEO. Oprócz tego posiada on niezbędną dokumentację, co ułatwia proces jego instalacji i ewentualnych zmian.

Motywy WordPress - Cherry Framework - Supreme

Supreme – Cherry Framework

szczegóły | demo

Podsumowanie

Cherry Framework to bardzo ciekawe rozwiązanie, na którym jak widzisz można zbudować świetnie wyglądające i funkcjonalne strony internetowe. Jestem ciekaw, czy jakiś motyw wpadnie Tobie właśnie w oko, tak więc jak znajdziesz coś ciekawego, to będzie mi miło jak podzielisz się tym znaleziskiem w komentarzu 🙂

Dodaj komentarz

CommentLuv badge
Share This
Przeczytaj poprzedni wpis:
Motyw WordPress Monstroid
Monstroid – mój nowy faworyt wśród motywów WordPress PREMIUM

Poniższy artykuł jest poświęcony recenzji motywu Monstroid, który można zakupić na stronie templatemonster.com/pl/. Po przetestowaniu produktu, chcę podzielić się moimi wnioskami...

Zamknij