Analiza SEO, czyli WooRank w praktyce

Analiza SEO, czyli WooRank w praktyce

Jakiś czas temu poszukiwałem narzędzia, które pomogłoby mi przeprowadzi analizę SEO swojego bloga. Wiedziałem, że są odpowiednie wtyczki do Firefoxa i Chrome, które pokazuję pewne statystyki SEO strony, jednak nie dostarczały one kompleksowych informacji na temat SEO bloga. Przeczesując zbiór wtyczek SEO dla Chrome natrafiłem na WooRank. Zainstalowałem i z ciekawości rozpocząłem testy. Okazało się, że wtyczka przekierowuje do serwisu http://woorank.com, w którym możemy sprawdzić swoją stronę pod kątem odwiedzających, treści, SEO na stronie oraz poza nią, użyteczności i informacji o stronie. Dodatkowo przy każdym wpisie otrzymujesz podpowiedzi jak można dany problem rozwiązać!

Narzędzie jest dość proste: wystarczy wejść na stronę, wpisać adres swojej strony internetowej i wcisnąć przycisk Woorank Raport.

Wyszukiwanie w serwisie WooRank - PiotrSkrzypczak.pl

Wyszukiwanie w serwisie WooRank - PiotrSkrzypczak.pl

Po kilkunastu sekundach przeprowadzi analizę SEO i wygeneruje się raport z oceną końcową w skali od 0 do 100. Im wyższy wynik, tym lepszą stronę posiadamy. Jakie czynniki SEO mają wpływ na ocenę w raporcie? Najważniejsze aspekty z punktu widzenia SEO to:

 • informacja o ilości zaindeksowanych podstron;
 • tytuł strony;
 • analiza meta znaczników;
 • informacje o ilości i rodzaju nagłówków użytych na stronie;
 • wszystkie atrybuty alt w obrazkach zawartych na stronie;
 • procentowy udział tekstu w stosunku do kodu HTML na analizowanej stronie;
 • analiza unikalności treści (brak duplikacji);
 • przekierowanie z www i bez www na tą samą stronę;
 • czy posiadamy plik robots.txt, mapę strony (sitemap.xml) oraz błędy w kodzie na stronie;
 • sprawdzimy również ile linków prowadzi do naszej strony oraz jaki mamy ruch miesięczny.

Tak przeprowadzaona analiza SEO dostarcza nam dokładnych informacji na temat naszego serwisu. Dzięki WooRank możesz zrobić jeszcze lepszą stronę niż masz dotychczas, ponieważ większość czynników jest dość prosta do uzupełnienia. W wielu przypadkach wystarczy poprawić tylko kilka elementów, aby zobaczyć różnicę w postaci wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania. Polecam przetestować to narzędzie i podzielenie się w komentarzach swoimi wynikami i przemyśleniami. Link do mojej oceny PiotrSkrzypczak.pl na WooRank 🙂

w obrazkach zawartych na stronie;

17 komentarzy
 1. Niestety ale to narzędzie nie działa poprawnie, analiza danych, linków jest wątpliwa przez co wiarygodność tych wyników jest kiepska.
  Mariusz ostatnio opublikował…Resetowanie haseł w Windows 7, Vista, XP, 2000 (NTPWEdit)My Profile

  • Mariusz dlaczego uważasz, że nie działa poprawnie? Większość wyników, które sprawdzałem w innych narzędzich, owszem miały rozbierzności rzędu kilku procent, jednak nie o to mi chodziło w tym wpisie. Narzędzie pokazuje w których miejscach możemy coś poprawić, a to z punktu widzenia pozycjonowania ma duże znaczenie. Każdy wie, że ilość linków zwrotny ma ogromne znaczenie. Ale ile osób wie jak duże znaczenie ma tytuł stron, odpowiednie zagęszczenie tekstu, posiadanie mapy strony, pliku robots.txt? Narzędzie posiada minusy i nie jest idealne, ale dzięki podpowiedziom może nam pomóc poprawić nasz serwis.

 2. Fajna strona, ale chyba bardziej ale osób zajmujących sie pozycjonowaniem aby szybko stworzyć prosty raport dla klienta. Informacje tam zawarte dla WordPress są mało przydatne. Większość pozycji zaznaczy na zielono, a z tymi czerwonymi przeciętny użytkownik WordPressa i tak sobie nie poradzi.
  inwestor giełdowy ostatnio opublikował…Podatki są fajne?My Profile

 3. Zgadzam się z Tobą Piotrze, narzędzia tego typu mogą być bardzo pomocne, mimo to większość z nich podaje nieprecyzyjne dane, do optymalizacji witryny można informacje wykorzystać, natomiast do bardziej poważnych opracowań nie nadaje się.
  Mariusz ostatnio opublikował…Resetowanie haseł w Windows 7, Vista, XP, 2000 (NTPWEdit)My Profile

 4. Największa zaleta SEO tego narzędzia to link dofollow do naszej strony 😉
  Nie mniej jednak po zalogowaniu ma kilka ciekawych funkcji szczególnie z putnku widzenia agencji SEO – branded reports. Serwis jest też ładnie przetłumaczony na polski.

  • Dzięki za odwiedziny i info o linku 🙂 Właśnie ostatnio się zastanawiałem, dlaczego w narzędziach webmastera mam kilka linków właśnie z Woorank.com. Teraz już wiem 🙂

 5. Jakiś czas temu trafiłam na to narzędzie z forum.ebiznesy.pl i muszę przyznać, że zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie. Pokazało kilka „dziur” w mojej stronie oraz gotową „receptę” 🙂 W porównaniu z wynikami z innych narzędzi, jak już wspominaliście są niewielkie rozbieżności, ale wydaje mi się, że nie jest to wada, która mogła by zdyskwalifikować ten serwis.

  Osobiście polecam każdemu! 🙂

 6. Tego narzędzia (woorank.com) jeszcze nie znałem, ale biorę się ostro do testowania i nadrabiania braków 🙂

  Co do serwisu likeplus, którego banner jest pod notką – korzystam z niego tylko do pozyskiwania lajków, chociaż są one mało warto, raczej nadają się żeby pognębić konkurencję 😉 albo aby poszli za nimi konformiści – bo już xxx osób lubi stronę y, natomiast jeśli chodzi o pozyskiwanie +1 w Google to Wielkie G zaczęło ostatnio unieważniać plusy z takich serwisów, u mnie były ogromne różnice pomiędzy tym co widniało w panelu likeplus a danymim w panelu Google dla Webmasterów, aż pewnego pięknego dnia testowo dodałem punkty na jedno tylko kliknięcie w +1 i na drugi dzień Google w ogóle zzerowało mi wszystkie plusy wiodące do strony głównej – zostały tylko do podstron. Chyba nie muszę mówić, że to był ostatni raz kiedy korzystałem ze sztucznie nabijanych +1 😉

 7. dla strony radio pl dostałem tylko 40,2 pkt a byłem pewny że będzie chociaż z 70 a dla radio 52,6. A już wydawało mi się że wiem co to jest optymalizacja ;( Dziękuję bardzo za ten artykuł naprostował mnie oraz pobudził do działań

 8. Rzeczywiście Woorank nie jest idealne, ale narzędzie fajnie nadaje się do porównanie swojej strony z konkurencją lub liderami rynku, którym chcemy dorównać. A dla zabawy można prześwietlić strony pozycjonerów lub prestiżowych stron 🙂
  kretor ostatnio opublikował…Kreatywny webdesign czyli strony internetowe odjechane na maskaMy Profile

 9. Dla mnie to bardzo przydatne narzędzie. Wiele się dowiedziałam, już wiem dlaczego mam problem :), a i wskazówki co poprawić, myślę, że są nie do pogardzenia.
  pozdrawiam
  Iwona

 10. Ciekawe rozwiązanie, dające gotowe rozwiązania – nic tylko stosować i uczyć się obsługi

  • Niestety ostatnio zauważyłem, że Woorank zmienił politykę swojego narzędzia i można przeprowadzać tylko jeden test tygodniowo. Zbieram materiał na ten temat oraz odnośnie zmian, jakie tam zostały wprowadzone. Już niedługo napiszę o tym wpis.

   • Piotr, może przy okazji nowego wpisu wspomnisz coś o narzędziu Seoptimer.com – także do analizy SEO, jednak skupia się na czynnikach on-page konkretnej podstrony. W dodatku to polski produkt 🙂

    • Pawle właśnie od jakiś dwóch miesięcy częściej korzystam ze wspomnianego przez Ciebie narzędzia zamiaz WooRank. Materiały na artykuł mam już przygotowane, tylko napisać tutorial 🙂

    • Szkoda, że nie w języku polskim, tak całkiem przy okazji. Ale link wart uwagi i zapisania. Daje podstawowe informacje co nadaje się do poprawienia na stronie. Zatem nic tylko działać. Dzięki.

Dodaj komentarz

CommentLuv badge
Share This
Przeczytaj poprzedni wpis:
Statystyki odwiedzin bloga w czasie rzeczywistym – StatPress

Prowadząc bloga wcześniej czy później nadchodzi taki moment, że chcielibyśmy wiedzieć ilu mamy czytelników oraz jakie strony oni odwiedzają. Oczywiście...

Zamknij