Automatyczna publikacja na Facebooku i Twitterze wpisów z WordPressa

Automatyczna publikacja na Facebooku i Twitterze wpisów z WordPressa

Prowadząc bloga wcześniej, czy później przyjdzie czas na promowanie swoich postów w serwisach społecznościowych.  Można zainstalować pewne wtyczki, dzięki którym ręcznie będzie można dodawać wpisy, jednak jest to rozwiązanie chwilowe i mało efektywne. Dlatego zdecydowałem się poszukać rozwiązania i odnaleźć sposób, żeby moje wpisy same pojawiały się na w serisach społecznościowych. Najpopularniejszymi social media na świecie są oczywiście Twitter i Facebook, dlatego postanowiłem to wykorzystać i podłączyć z nimi swojego bloga na WordPressie. Przedstawiłem to w filmie poniżej, który jest częścią jednego z filmów szkolenia Sekrety WordPressa. Zapraszam do oglądania i komentarzy.

Automatyczna publikacja na Facebooku i Twitterze krok po kroku

9 komentarzy
 1. Fajna sprawa z tą publikacją na fejsie itp. Dzięki za info. Mam jeszcze pytanie o widget, który powoduje wyskoczenie okienka po czasie z „zobacz również” i innym wpisem na blogu. Możesz zdradzić co to?

  Dzięki i fajny blog.

  • Witam 🙂 Cieszę się, że tutorial w postaci wideo się podobał. Wtyczka nazywa się SimpleReach Slide. Widzę, że już któraś osoba z kolei jest zainteresowana tą wtyczką 🙂 Będzie trzeba w najbliższym czasie ją opisać na blogu.

 2. Czemu po zaakceptowaniu newsa, w fanpage wyświetla się całkiem inna ikonka wpisu od tej istniejącej? Chodzi o obrazek koło każdego newsa co jest na fanpage?

 3. Szukam czegoś takiego, ale z automatyczną publikacją wpisów także na google+. Może jest taka gotowa wtyczka?
  Kuba ostatnio opublikował…Loty czarterowe: Faro 347 PLN; Zakyntos 357 PLN; Burgas, Dalaman, Enfidha (Hammamet) i Rodos 397 PLNMy Profile

  • Kuba nie znam wtyczki do automatycznej publikacji na Google+. Ja korzystam z serwisu Hootsuite, do którego mam podpięte konta na FB, Twitterze, Google+ i kilka innych. Dzięki temu z jednego miejsca publikuję informacje do wielu źródeł.

 4. Nie wiem czy temat jeszcze żyje, ale zapytam. Takie pytanie, ten sposób, który pokazujesz, prosty, bez tej kombinacji z tworzeniem aplikacji na Facebooku, zresztą się pozmieniało, i trudno przez to przebrnąć. Ale próbowałem według tego sposobu z Twitterfeed i gdy chciałem łączyć z Facebookiem to mnie łączyło z profilem, a zasadniczo chciałem podpiąć Fan-Page a nie profil osobisty. Da się to jakoś obejść ? Aktualnie mam połączenie tylko z kontem na Twitterze bo Twitter mam połączony z Fan-Page, czyli od blog>twitter>Fan-Page będą się wpisy pokazywać, przynajmniej tak powinno być.

 5. Szukam wtyczki, która opublikuje na fb 100 wpisów z bloga, które już istnieją.

  • Osobiście takiej nie znam. Najprostszym sposobem byłoby napisanie takiego bota np. w AutoIT lub nagraniem tam makra, które za nas będzie wchodzić na podstrony naszego serwisu i klikać w Lubię to lub Udostępnij.

Dodaj komentarz

CommentLuv badge
Share This
Przeczytaj poprzedni wpis:
All In One SEO Pack czy Platinum SEO Pack – która wtyczka SEO jest lepsza

Dwa tygodnie temu natrafiłem w sieci na ciekawy tekst na temat wtyczki Platinum SEO Pack. Plugin jest raczej nie znany...

Zamknij