Google+ otwarte dla wszystkich

Google+ otwarte dla wszystkich

Prawie 3 miesiące zamkniętych testów, ponad 90 wprowadzonych poprawek do usług wbudowanych w portal społecznościowy Google Plus (Google+). Długo na to czekałem, aż zostanie on udostępniony dla wszystkich. Jeśli nie otrzymałeś/aś wcześniej zaproszenia od swojego znajomego lub znajomej, nic straconego. Od dzisiaj możesz bez przeszkód założyć konto w portalu. Google przygotował bardzo prostą, a zarazem funkcjonalną platformę do szybkiej komunikacji między znajomymi. Podoba mi się połączenie konta z usługą Picasa i rekomendacją stron internetowych za pomocą przycisku Google +1. Bardziej szczegółowo na temat portalu i usług pisał początkiem lipca Marcin Godlewski na swoim blogu SocialFan.

Czy korzystasz już z nowego portalu społecznościowego? Jakie masz odczucia związane z powiązania kilku produktów firmy Google ze sobą? Zapraszam do dyskusji 🙂

3 komentarze
 1. Hmm, szczerze to nie spodziewałem się tego tak wcześnie. Myślałem, że zdecydują się na taki ruch dopiero w okolicach nowego roku a to już;)

  Zobaczymy jak się teraz będzie rozwijać i czy w jakiś sposób zagrozi Facebookowi.
  Marek ostatnio opublikował…Gry na Androida – WyścigiMy Profile

 2. Podoba mi się „ascetyczny” wygląd Google Plus. Generalnie nawet nie oczekiwałem na jego udostępnienie, po prostu korzystam z konta Google do innych usług, w szczególności Google Analytics i w momencie upublicznienia serwisu, gdy Google ruszyło z nienachalną reklamą w innych swoich usługach, zarejestrowałem się aby sprawdzić funkcjonalność.
  Zobaczymy jak zmienia się w najbliższym czasie obydwa serwisy, stawiane siłą rzeczy ze sobą na ringu 😉

  • reklama może i nienachalna (przynajmneij na początku), ale o niektórych praktykach trudno powiedzieć inaczej. Google wciska swój portal gdzie się tylko da, choćby przez YouTube, na którym komentować można aktualnie chyba tyko wtedy, gdy masz właśnie konto w G+ – nawet jak nie chcesz go zakładac, to po prostu musisz, bo nie odpowiesz… I tak sobie generują puste konta. Moim zdaniem przesiadka na G+ po prostu nie ma sensu, skoro jest FB – różnice nie są aż tak istotne, żeby kombinować „na dwa fronty”. Za to jestem już w stanie zrozumieć, że ćżęść ludzi z Facebooka przesiada się na Instagrama czy Twittera, których zasady działania i komunikowania się ze znajomymi są po prostu inne i mogą komuś bardziej odpowiadac.
   Marcin ostatnio opublikował…Tablet Haier Pad 3G D85 7.85My Profile

Dodaj komentarz

CommentLuv badge
Share This
Przeczytaj poprzedni wpis:
Launch WordPress Themes – najlepsze darmowe skórki

Jakiś czas temu napisałem, że WordPress to świetna platforma CMS, którą można wykorzystać również do innych celów, niż blogowanie. Dzisiaj...

Zamknij