Launch WordPress Themes – najlepsze darmowe skórki

Launch WordPress Themes – najlepsze darmowe skórki

Jakiś czas temu napisałem, że WordPress to świetna platforma CMS, którą można wykorzystać również do innych celów, niż blogowanie. Dzisiaj chciałbym przedstawić kilka ciekawych, darmowych skórek, które możesz wykorzystać jako bazę podczas wprawadzania swojego produktu, nowego projektu lub biznesu na rynek. Etap przygotowań, w którym nawiązujemy relacje z potencjalnymi klientami/współpracownikami nazywany jest często launch (z ang. uruchamiać, lansować, wypuszczać, rozpoczynać). Polega to w skrócie na:

 • zdobyciu kontaktu (w tym przypadku adresu email, ewentualnie imienia);
 • budowy relacji między firmą/osobą wprowadzającą nowość na rynek, a zainteresowanymi osobami zapisanymi na listę mailingową (artykuły na temat nowego produktu, notatki, na jakim etapie zaawansowania znajduje się projekt, itd.);
 • podaniu daty uruchomienia tzw. przed sprzedaży;
 • dokładnej prezentacji skończonego produktu/usługi/projektu;
 • podaniu daty uruchomienia sprzedaży;
 • fazy Post-Launch, czyli etapu w którym wysyła się masowy mailing do swojej listy, z „gorącą” zachętą do zakupu, np. „jeśli zdecydujesz się kupić mój kurs dzisiaj do godziny 24:00 wykorzystując TEN kupon rabatowy, otrzymasz 50% zniżki”.

Launch WordPress Themes – przegląd skórek

launch wordpress themes free - Placeholder Woothemes

Placeholder Woothemes

Aby przeprowadzić tego typu akcję, potrzebna Ci będzie odpowiednio przygotowana strona www. Zamiast męczyć się i tworzyć są zupełnie od zera, możesz wykorzystać jedną ze skórek, które chciałem Ci dzisiaj przedstawić.

Pierwszym motywem Launch do WordPress, który jest godny uwagi jest Placeholder. Skórka pochodzi z kolekcji WooThemes i jest całkowicie za free! Posiada szereg opcji, jak choćby integracja z najpopularniejszymi portalami społecznościowymi, wbudowane opcje SEO, licznik odliczający czas do uruchomienia projektu, czy możliwość personalizacji wyglądu (tło, kolory, czcionki).

[box type=”download”] Skórka WordPress Placeholder [/box]

launch wordpress themes free - Launch Effect

Launch Effect

Kolejnym motywem stworzonym wyłącznie do przeprowadzania akcji typu Launch, jest skórka Launch Effect. Zaraz po zainstalowaniu otrzymujemy dostęp do odrębnego panelu konfiguracyjnego, który pozwala ustawić takie opcje jak tło, logo, linki do portali społecznościowych (Facebook, Twitter), można dodać film np. z YouTube lub Vimeo, tytuł i opis projektu/produktu, znaczniki meta oraz możliwość dołączenia kodu Google Analytics.

[box type=”download”] Skórka Launch Effect [/box]

Inne godne uwagi darmowe skórki Launch WordPress

darmowe skórki wordpress launch - LaunchPad

LaunchPad

[box type=”download”] Pobierz [/box]

darmowe skórki wordpress launch - Ice Break

Ice Break

[box type=”download”] Pobierz [/box]

launch wordpress themes free - Launch

Launch

[box type=”download”] Pobierz [/box]

14 komentarzy
 1. Świetny przegląd skórek z ciekawą funkcjonalnością. Po przeczytaniu tego wpisu, już mi się zrodził pewien pomysł na ich wykorzystanie. Dzięki 🙂

 2. Dzięki Piotr właśnie odwaliłeś za mnie kawał roboty. Tak bym z tydzień siedział szukał skórek. Dlatego lubię czytać ekspertów. Jeszcze raz dzięki.

 3. Fajny zbiór tematów WordPress. Szkoda tylko, że tak mało ich tutaj umieściłeś.
  Szkoda tylko, że skupiłeś się na samych tematach Lauch tematach. Fajnie jak byś napisał podobny artykuł o darmowych tematach na bloga, bo trudno znaleźć coś fajnego w necie, a wieżę, że Ty byś tego nie spierdzielił 😀
  pozdrawiam

  • We wpisie chciałem przedstawić najciekawsze skórki pod product launch, jakie znalazłem w sieci. Co do innych ciekawych skórek, to od przyszłego miesiąca uruchamiam na blogu serię wpisów z szablonami WordPress. Raz w miesiącu będę prezentował zbiór ciekawych skórek na bloga.

 4. piotr,
  Najbardziej podoba mi się placeholder:) Czekam na pozostałe posty z tej serii:)

 5. Dzięki za bardzo przydatny wpis. Dobre nowe skórki zawsze mile widziane – zwłaszcza, jak można je mieć za darmo.

 6. A powiedz Piotrze jak tam z responsywnością tych skórek. Od 2 miesięcy wszyscy w sieci nie mówią nic innego jak o konieczności przejścia na wersję mobilną. Może możesz coś polecić?
  Jacek ostatnio opublikował…Czym się różni notebook od ultrabookaMy Profile

 7. Bardzo fajnie opisałeś jakie można wybrać darmowe skórki.
  internauta ostatnio opublikował…mySales w pigułce – lekarstwo na wzrost efektywności Twojej Firmy, część 2My Profile

 8. Czy tego typu darmowe skórki można przerabiać wg własnego uznania? Prawdopodobnie mają w stopce linki, czy muszą zostać czy można je usunąć?

  • Dawid tego typu skórki mają licencje i każdy z nich może mieć inne ograniczenia. Z reguły w przypadku darmowych skórek możesz je używać bez problemu za darmo, jeśli w stopce jest informacja o autorze. Jak nie chcesz mieć tej informacji to w 99% przypadków będziesz musiał zapłacić z za szablon (jeśli zależy Ci na legalności i bezpieczeństwie Twojej strony).

 9. Dzięki wielkie, znalezienie tego wpisu pozwoliło mi zaoszczędzić jakieś 3h samodzielnego błąkania się po bezdrożach internetu 🙂

 10. PS. Nie wiesz czy są jakieś darmowe softy na launch 4-dniowy z osobna dla każdej osoby, która zapisuje się na listę adresową ew. po raz 1 kliknie w link z launchem?

Dodaj komentarz

CommentLuv badge
Share This
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wtyczki SEO WordPress – optymalizacja bloga

Dzisiejszy wpis postanowiłem poświecić przeglądowi wg mnie najlepszych wtyczek SEO do WordPress'a. W Internecie można znaleźć wiele różnorodnych rankingów i...

Zamknij