Niedziałające linki na blogu – Broken Link Checker

Niedziałające linki na blogu – Broken Link Checker

Niedziałające linki na blogu – wtyczka Broken Link Checker w praktyce

Niedziałające linki na blogu powinno się jak najszybciej eleminować, ponieważ działają niekorzystnie na przepływ PR i kierują one do nieistniejących elementów. Jak widzisz zarówno pod kątem użytkowników, jak i wyszukiwarek tego typu linki powinny jak najszybciej zostać odnalezione i zamienione na zwykły tekst. Jak się pewnie domyślasz, ręczne wyszukiwanie niedziałających linków na stronie jest bardzo żmudne i masz rację 🙂 Natomiast istnieją lepsze rozwiązania tego problemu. Jednym z nich jest wtyczka Broken Link Checker. Dzięki temu możesz w szybki i prosty sposób odnaleźć niedziałające linki, poprawić je i przestać się martwić na przyszłość, ponieważ ta wtyczka wordpress sama monitoruje blog, wyszukuje niedziałające linki i przesyła powiadomienia na maila administratora bloga.

Konfiguracja Broken Link Checker, czyli jak szybko wyszukiwać niedziałające linki na blogu?

Wtyczkę Broken Link Checker możemy pobrać tutaj lub zainstalować bezpośrednio z kokpitu swojego bloga. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, przeczytaj wpis na temat wtyczki Primary Feedburner WordPress RSS. Następnie przechodzimy do sekcji Ustawienia i odnajdujemy Lick Checker. Otworzy nam się okno konfiguracji wtyczki.

Do wyboru masz 5 zakładek. Pierwsza z nich to opcje ogólne. W tym miejscu konfigurujesz jak często wtyczka ma skanować blog w poszukiwaniu niedziałających linków. Domyślnie jest ustawione co 72 godziny i wg mnie taki odstęp czasu jest jak najbardziej do zaakceptowania. Poniżej znajdują się opcje powiadomienia email administratora oraz autorów wpisów na blogu. Dalej masz możliwość zdefiniowania formatowania niedziałających linków za pomocą stylów CSS.

niedziałające linki - wtyczka broken link checker opcje ogólne

Wtyczka Broken Link Checker – Opcje ogólne

W kolejnej zakładce wybieramy gdzie plugin ma wykonywać skanowanie w poszukiwaniu niedziałających linków. Najlepiej zaznaczyć opcje tak jak ja mam ustawione na obrazku poniżej.

niedziałające linki - wtyczka broken linck checker - gdzie ma szukać linków

Broken Link Checker – gdzie ma szukać niedziałających linków

W kolejnej zakładce określamy jaki typ linków ma być monitorowany. Do wyboru mamy zwykłe linki tekstowe, linki w obrazkach, adresy filmów na YouTube, GoogleVideo, Megavideo, Vimeo oraz DailyMotion. Ja u siebie z reguły zaznaczam następujące opcje:

niedziałające linki - wtyczka broken link checker - jakich linków szukać

Jaki rodzaj linków ma być wyszukiwany

To co jest jeszcze ważne, to ostatnia zakładka. Ustawiamy w niej częstotliwość uruchamiania monitora niedziałających linków, limity obciążenia serwera, czy mamy możliwość sprawdzenia od razu wszystkich linków na naszym blogu.

niedziałające linki - wtyczka broken link checker - opcje zaawansowane

Opcje zaawansowane wtyczki Broken Link Checker

Edycja niedziałających linków

Wtyczkę mamy już skonfigurowaną. Jeżeli chcemy od razu sprawdzić niedziałające linki na naszym blogu, należy na ostatniej zakładce wybrać SPRAWDŹ WSZYSTKIE STRONY. Następnie przechodzimy do sekcji Narzędzia i wybieramy Niedziałające linki. Jeśli plugin odnalazł jakieś błędne linki na naszej stronie dodatkowo przy tej opcji zobaczysz cyfrę z ilością niedziałających linków. Po otwarciu się strony zobaczysz jakie linki i gdzie są błędne. Możesz je w tym miejscu edytować, odlinkować (czyli zamienić na zwykły tekst), oznaczyć jako działający lub wskazać wtyczce, aby nie monitorowała tego linku (dismiss). W kolejnej klumnie znajduje się status poszczególnego linka. Dostarcza nam on informacji na jaki błąd natrafił monitor wtyczki Broken Link Checker.

błędne linki

Lista niedziałających linków

Dalej możesz zobaczyć tekst dla każego z linków (czyli anchor tekst) i źródło, czyli gdzie dany link się znajduje.

błędne linki

Błędne linki – anchor tekst i źródła linków

Jak widzisz ta prosta w obsłudze wtyczka odwala kawał dobrej roboty i pozwala okiełznać błędne linki na blogu. Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz więcej tego typu poradników, podziel się tą informacją ze znajomymi lub napisz stosowny komentarz 🙂

36 komentarzy
 1. Znam tą wtyczkę i mam ją na każdym blogu, katalogu i wszystkim tym co można postawić na wordpressie 😉
  homoklikus ostatnio opublikował…Wirtualny spacer OSOTT 2012My Profile

 2. Dzięki rewelacyjna wtyczka działa super sprawdzone
  Dariusz Dahm ostatnio opublikował…Rondo Pokoju Toruńskiego – Toruń – skręt na GdańskMy Profile

 3. Fajnie zapowiadająca się wtyczka. Jak tylko zmontuje nowe „skóry” to i ona znajdzie się w katalogu 🙂

 4. Super wtyczka,bardzo dobrze działa na moim blogu polecam.

 5. Wtyczka super. Tobie Piotrze wielkie dzięki za wskazanie jej istnienia

 6. Wtyczka jest niezastąpiona, chociaż potrafi też dosyć mocno obciążyć maszynę przy dużej ilości linków do sprawdzenia 😉
  Łukasz Więcek ostatnio opublikował…Jak zrobić głośnik z dysku twardego?My Profile

 7. Można też używać do sprawdzania programu Xenu. Ja osobiście nie znałem tej wtyczki, czas wypróbować
  Michał ostatnio opublikował…Half-Life 2 grą dekadyMy Profile

 8. Bardzo ważne jest, aby obrazki znajdujące się w mediach nie zawierały w swojej nazwie typowo polskich znaków jak ę, ą, ż, ź, ć, ś, przynajmniej u mnie, więc warto nieco oszczędzić pracy tej wtyczce 🙂

  • Zgadza się, zauważyłem to u siebie w przypadku kilku plików. Z reguły nie używam polskich znaków. Raz się zdarzyło i muszę to poprawić, żeby nie było niepotrzebnych błędów 🙂

 9. Fajna wtyczka i często z niej korzystam 🙂

 10. Gdzieś o tym czytałem, ale w końcu udało mi się uruchomić – dzięki za przypomnajkę.
  Andrzej ostatnio opublikował…Dlaczego warto lokować kapitał?My Profile

 11. Ja też używam jest bardzo dobra skuteczna. Dzięki niej unikniemy linkowania do stron nieaktualnych zawirusowanych… co może nas uchronić np. przed spadkami strony w G.

 12. Fajna wtyczka – dzięki piękne. Przy okazji – zdjęcia w artykule się niestety nie ładują.

 13. Super wtyczka, działa idealnie na moim blogu, czekam na następne przydatne wtyczki:)

 14. A znasz może jakąś stronę, która umożliwia sprawdzenie wszystkich linków na czymś, co nie jest wordpressem? Broken Link Checker jest u mnie na każdym blogu z WP, lecz mam też zwyczajną stronę w HTML, a chciałbym wiedzieć, czy nie ma jakichś zepsutych linków. Jestem pewny, że kiedyś taką stronę widziałem, ale jak ona się nazywała to nie mam pojęcia…

 15. a ja szczerze mówiąc nie znałem tej wtyczki, widzę że muszę ją szybko zainstalować

 16. Przypomniało mi się, jak fajnie niedziałające linki oznacza np. Cropp

 17. Tak Cropp ma najlepsze 404 🙂

 18. Przydatny plugin, szzczególnie jak ma się postów kilkaset i wiele linków…

 19. Dobrze że można uzyskać takie informacje wtyczka świetnie działa oby jak najwięcej dobrych porad.

 20. dzięki za info o tej wtyczce, co prawda od dawna zajmuję się blogowaniem, jednak świadomie zaczęłam korzystanie z wtyczek od niedawna

  • Nina cieszę się, że mogłem pomóc 🙂 WordPress posiada mnóstwo świetnych dodatków, zwłaszcza tych pod SEO. Przetestuj koniecznie, bo dzięki dobrej optymalizacji możesz znacząco podnieść ilość odwiedzin na swojej stronie.

 21. Świetnie działa. Tego rozwiązania mi było trzeba. Dzięki.

 22. Genialne zastosowanie. Właśnie czegoś takiego szukałem. Już myślałem że będę to musiał robić ręcznie…
  Adam ostatnio opublikował…Hurtownia konserwMy Profile

 23. Wtyczka rewelacyjna. Nigdy wcześniej nie zastanawiałem się nad tym, ale teraz uświadomiłeś mnie, że to ma wpływ na pozycjonowanie. Super! Wielkie dzięki.

 24. To jedna z wtyczek typu must have dla tych wszystkich, którzy dbają o swojego bloga. Mam ją na każdej swojej stronce, postawionej na wordpressie.

 25. Genialna wtyczka! Mam nadzieje, że pozycja mojej strony dzięki tej wtyczce znacząco pójdzie do góry. Cały czas się uczę.
  Kacper ostatnio opublikował…Okulary do pływania dla dzieciMy Profile

 26. Fajna sprawa z tą wtyczką. Już sobie to sprawdziłem i faktycznie można znaleźć co jest nie tak. Jednym słowem: dobry artykuł!

 27. dzięki Twojemu artykułowi dowiedziałam się o tej wtyczce i od tej pory z niej korzystam 🙂 jestem początkującym blogerem, więc wszystkie takie nowości bardzo mi się przydają.

 28. Dzięki Piotrek! tego mi właśnie było trzeba. Ta wtyczka ratuje życie szczególnie, jak ma się już sporo postów, bo przejechanie ich wszystkich ręcznie jest strasznie męczące.

 29. Sprawdza się bardzo dobrze 🙂 Według mnie każdy kto ma bloga na wordpress powinien używać.
  Przemysław ostatnio opublikował…Bios – Do czego służy, błędy i jak do niego wejśćMy Profile

 30. Niezastąpiona wtyczka, wszystkim wordpressowiczom ją polecam, zwłaszcza nowym 🙂

 31. jedna z ważniejszych wtyczek, polecam.

 32. Fajne narzędzi, dzięki za podzielenie się. Na pewno skorzystam jak będę mieć więcej wpisów na blogu :).

Dodaj komentarz

CommentLuv badge
Share This
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jaka domena na bloga? – Od zera do Master Blogera

Jaka domena na bloga? To jest bardzo dobre pytanie i myślę, że za każdym razem gdy uruchamiamy nowego bloga zastanawiamy...

Zamknij