Platforma WordPress jako najlepszy systemem CMS na bloga?

Platforma WordPress jako najlepszy systemem CMS na bloga?

Rozpoczynając swoją przygodę z blogowaniem, każdy z Nas zastanawia się gdzie powinien założyć bloga, ewentualnie z jakich systemów CMS skorzystać aby uruchomić swojego pierwszego bloga. Czym tak naprawdę jest platforma WordPress i dlaczego jest tak popularna?

WordPress, a właściwie WordPress.org, jest kompletnym środowiskiem do tworzenia stron WWW, z którego mogą korzystać zarówno osoby, które do tej pory nie uruchomiły nawet jednen strony internetowej, ale także zaawansowani programiści zajmujący się projektowaniem serwisów on-line. Dzięki platformie można stworzyć prosty blog, w którym będziemy umieszczać raz na jakiś czas swoje wpisy. Możemy ją także wykorzystać do stworzenia zaawansowanego serwisu, stronę firmową, galerię zdjęć, sklep internetowy, a nawet forum! To właśnie ilość funkcji, w jakie możemy wyposażyć platformę WordPress i łatwość obsługi sprawiła, że stała się ona ikoną wśród serwisów i systemów blogowych! Jest jeszcze jedna kwestia, na którą powinno się zwrócić uwagę, zwłaszcza jeśli jest się przedsiębiorcą i prowadzi się firmę. Strona internetowa uruchomiona na systemie CMS WordPress jest tania zarówno w utrzymaniu, jak i w uruchomieniu. Dlatego jeśli zastanawiasz się nad porzeszeniem swoich horyzontów działań i chciał/a byś zaistnieć w Internecie, konieczniej przyjrzyj się tej platformie.

Platforma WordPress

Platforma WordPress - Widok Kokpitu

WordPress od wielu lat uznawany jest za jeden z najlepszych systemów CMS na bloga. Instalacja platformy jest prosta i wymaga, oprócz pobrania paczki z instalacją i założeniem bazy na swoim hostingu, jedynie kilku kliknięć myszą. Posiada on intuicyjny interfejs użytkownika oczywiście w języku polskim, ale także w ponad 60 innych językach! Jest on zupełnie za darmo, rozprowadzany na licencji Open Source, i dostępny na wszystkie najpopularniejsze platformy systemowe, w tym Windows, Mac OS X oraz Linux. Możemy praktycznie w dowolny sposób zmieniać jego funkcjonalność dzięki tysiącom gotowych wtyczek i szablonów. Pozwala to na stworzenie unikalnego serwisu, który jest ograniczony jedynie wyobraźnią, wiedzą lub funduszami autora strony WWW. Oprócz tego najważniejszą wg mnie zaletą jest zgodność stron opartych na platformie WordPress z obowiązującymi standardami sieciowymi. Ten aspekt można wykorzystać w celu indeksowania zawartości przez popularne wyszukiwarki internetowe. Zdradzę Ci sekret:

[quote type=”center”]Google bardzo lubi WordPressa![/quote]

Dzięki temu bardzo szybko strony oparte na tym systemie CMS są odwiedzane przez roboty wyszukiwarek i indeksowane. Wpływa to na czas pojawienia się naszych wpisów w wynikach wyszukiwania! Poza tym ilość wtyczek WordPress SEO jest bardzo duża i pozwala łatwiej pozycjonować nasze serwisy internetowe. Dzięki temu jeśli ktoś nie ma zielonego pojęcia na temat pozycjonowania, wystarczy tylko kilka prostych trików i wykorzystania kilku pluginów (wtyczek), aby po regularnie umieszczanych wpisach pojawiać się względnie wysoko na niektórych frazach kluczowych.

Dla mnie platforma WordPress jest podstawą do tworzenia stron internetowych, ponieważ mnie nie ogranicza i dobrze się pozycjonuje. Mogę tworzyć serwisy WWW praktycznie takie, jakie chcę. Wystarczy trochę poszukać jak daną czynność zrobić i po chwili cieszymy się nowymi funkcjonalnościami. Oczywiście rozumiem, że nie wszystko jest takie proste, ponieważ też miewam problemy mniejsze lub większe i zmagam się z nimi. Jednak nie zamieniłbym platformy WordPress na żadną inną!

1 Komentarz
  1. Jak tak czytam wszędzie peany nt. zalet WordPressa to coraz bardziej mnie korci, by zagospodarować w tym celu jedną z nieużywanych domen i postawić na niej precla albo nawet kilka, na subdomenach.

Dodaj komentarz

CommentLuv badge
Share This
Przeczytaj poprzedni wpis:
All In One SEO Pack - PiotrSkrzypczak.pl
Wtyczki WordPress – Top 10 niezbędnych pluginów na Twojego bloga

Zaczynając przygodę z Wordpressem poszukiwałem miejsca, w którym ktoś powiedział by mi jakie konkretnie wtyczki Wordpress powinienem użyć, aby mieć...

Zamknij