Primary Feedburner WordPress, czyli jak przekierować domyślny RSS bloga do usługi Feedburner

Primary Feedburner WordPress, czyli jak przekierować domyślny RSS bloga do usługi Feedburner

Domyślny kanał RSS WordPress jest dość ubogi w funkcje i nie przekazuje nam informacji, ilu z Twoich czytelników ma zapisany kanał RSS Twojego bloga. Nie możesz również w prosty sposób powiadamiać swoich czytelników o nowych wpisać bezpośrednio na ich skrzynkę email. Możesz to po cześci rozwiązać wstawiając formularz z dowolnego autorespondera i ręcznie informować Twoich subskrybentów o nowych artykułach na blogu. Istnieje prostsze i szybsze rozwiązanie – Feedburner WordPress.

Czym jest Feedburner WordPress?

Wbudowany kanał RSS na swoich stronach działających na platformie WordPress możesz połączyć z usługą Feedburner. Jest to specjalny serwis do zarządzania kanałami RSS Twoich stron. Pozwala on za wysyłkę informacji o nowościach na adresy email zapisanym subskrybentom. Oprócz tego posiada również dość obszerny panel statystyk Twojego kanału RSS. Świetna sprawa nie tylko oszczędzająca czas, ale również naszą głowę 🙂 Dzięki temu nie musimy już pamiętać o wysyłaniu maili, ponieważ robi to za Nas Feedburner!

Jak uruchomić Feedburner?

Do korzystania z Feedburner niezbędne jest Konto Google. Jeśli go jeszcze nie posiadasz, to musisz je założyć. Następnie logujesz się na stronie Feedburner do usługi. Po zalogowaniu zobaczysz główne okno usługi z Twoimi kanałami RSS (o ile takie wcześniej zostały dodane). Żeby dodać nowy kanał należy w polu poniżej „Burn a feed right this instant. wpisać adres swojego RSS i kliknąć przycisk NEXT, np.

Feedburner WordPress Start

Feedburner konfiguracja – cz. 1

Na kolejnej stronie uzupełniamy nazwę kanału RSS bloga oraz adres nowego RSS w Feedburner. Jeśli wypełniliśmy już pola, to możemy przejść dalej klawiszem NEXT.

Feedburner WordPress - Tytuł kanału oraz RSS

Feedburner konfiguracja – cz. 2

Zobaczysz potwierdzenie utworzenia kanału dla Ciebie.

Feedburner - Koniec i adres RSS

Feedburner konfiguracja – cz. 3

Następnie klikasz 2 razy NEXT, aby przejść do strony informującej o możliwości podłączenia stron na różnych platformach, to usługi Feedburner. Jeśli chodzi o konfigurację w tej usłudze to wszystko, teraz przejdziemy do drugiego kroku – podłączenia Feedburner do WordPress.

Wtyczka Primary Feedburner WordPress – połączenie bloga z nowym kanałem RSS

Dlatego właśnie uwielbiam strony na WordPress, ponieważ  w prosty sposób możemy zwiększać ich funkcjonalność. Tak samo jest i w tym przypadku. W repozytorium wtyczek dostępny jest plugin, który przekieruje domyślny kanał RSS Twojego bloga do Feedburner. Wtyczka nazywa się Primary Feedburner. Aby ją dodać wybieramy z menu Wtyczki -> Dodaj nową.

Feedburner WordPress - Dodaj nową wtyczkę

Menu Wtyczki -> Dodaj nową

Następnie wpisujemy nazwę wtyczki i wciskamy Szukaj wtyczek.

Wtyczka Primary Feedburner WordPress

Wyszukiwanie wtyczki Primary Feedburner

Na nowej stronie pojawią się wtyczki WordPress odpowiadające naszemu zapytaniu. Odnajdujemy Primary Feedburner i klikamy w Zainstaluj.

Zainstaluj Primary Feedburner WordPress

Okno instalacji wtyczki Primary Feedburner

Czekamy aż wtyczka zostanie zainstalowana. Jeśli wszystko przebiegło poprawnie zobaczysz taki oto komunikat, na którym wybierasz Włącz wtyczkę.

Włącz wtyczkę Primary Feedburner WordPress

Włączenie wtyczki Primary Feedburner

Pozostała nam jedynie konfiguracja wtyczki. Przechodzimy do menu Ustawienia ->  Primary Feedburner.

Menu Ustawienia Primary Feedburner

Menu Ustawienia wtyczki Primary Feedburner

Następnie wypełniamy pola wg instrukcji na obrazku. Po kliknięciu Save nasz kanał RSS jest już przekazywany do usługi Feedburner.

Konfiguracja Primary Feedburner WordPress

Konfiguracja wtyczki Primary Feedburner

W kolejnym wpisie pokażę Ci, jak dodać formularz zapisu email na subskrybcję nowych wpisów na Twoim blogu wykorzystując usługę Feedburner.

10 komentarzy
 1. Bardzo prosta, jasna i zrozumiała instrukcja. Polecam wszystkim początkującym.
  Irek ostatnio opublikował…Najlepsze sposoby na NewsletteraMy Profile

 2. Bardzo dobry wpis. Rss i wordpress to była dla mnie magia. W tym wpisie znalazłam wszystko konkretnie, krótko napisane i stworzenie rss dla mojego bloga to była kwestia 2 min.

  Brawo dla autora wpisu 🙂
  kamila nitschka ostatnio opublikował…Jak odnieść sukces w marketingu sieciowy ? – 11 kroków do sukcesuMy Profile

 3. Pytanie gdzie w opcjach feedburnera ustawić tak żeby w mailu do subskrybenta przychodził link z przekierowujący na bloga, w tym momencie w mailu jest cały wpis, a takie coś mnie nie interesuje

  • Dawid domyślnie Feedburner pobiera RSS z bloga w takiej formie, jak jest udostępnione. Żeby nie pojawiały się wpisy w całości musisz sobie w ustawieniach WordPressa to zmienić. Wchodzisz w Ustawienia -> Czytanie i tam zmieniasz na Wypisy. Dzięki temu tylko część wpisu będzie widoczne przy przesyłanych powiadomieniach z Feedburnera.

 4. U mnie pojawił się problem. Testując subskrybcje na dwuch mailach niby pokazuje Feedburner, że wszystko oki, bo pojawiają się komunikaty ze zasubskrybowano, przychodzi na maila link aktywacyjny, ale u mnie w panelu My Feeds dalej zero subskrybentów. Dodając testowy wpis na blou też nie przyszło żadne powiadomienie do tych dwuch testowych adesów maili. Co może być tego przyczyną, coś zrobiłam źle tylko co? Proszę o pomoc.

 5. 🙂 właśnie subskrybcje dotarły, dziękuje za wpisy, min. dzięki którym mogłam poustawiać to wszystko :).

Dodaj komentarz

CommentLuv badge
Share This
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wtyczka WordPress Elegant Page Builder

Elegant Page Builder to wtyczka Wordpress dostępna od kilku dni w ramach subskrybcji Elegant Themes. Jej funkcjonalności były integralną częścią...

Zamknij