Prolink – prosty sposób na dochód pasywny na blogu

Prolink – prosty sposób na dochód pasywny na blogu

Prolink – prosty sposób na dochód pasywny na blogu

Uruchamiając swojego pierwszego bloga od razu miałem w głowie chęć zarabiania przez Internet. Nie wiedziałem wtedy (był to 2011 rok) jak przy pomocy bloga generować dochód pasywny, natomiast w Internecie wiele osób o tym pisało. Też tak chciałem 🙂 Zupełnym przypadkiem trafiłem wtedy na giełdę linków Prolink, która łączy wydawców (osoby posiadające strony internetowe i chcące zarabiać) z reklamodawcami (osoby, które chcą wykupić reklamę/link do swojej strony www). Zachęcony reklamą oraz kilkoma artykułami w Internecie zarejestrowałem się i dodałem swój pierwszy serwis. Po 3 latach działalności wiem, że te kilkanaście minut mojej pracy się opłaciło 🙂

Prolink, a dochód pasywny

Prolink pozwala zarabiać nawet na stronach, na których praktycznie nie masz ruchu. Wymagania serwisów, które chcesz zgłosić żeby na nich zarabiać to PR 1 (Page Rank) oraz 150 linków prowadzących do Twojej witryny (możesz to sprawdzić przy pomocy Achrefs, Majestic SEO, czy Open Explorer). Moje zarobki z jednej domeny kształtowały się na poziomie 25-40 zł miesięcznie, w zależności od tego jak dużo było ofert. Biorąc pod uwagę nawet minimalny zarobek na poziomie 25 zł, rocznie daje nam to 300 zł dochodu brutto. Wg mnie jest to całkiem dobra kwota, tym bardziej że jest to całkowicie pasywny dochód! Praktycznie nic nie musisz robić, z wyjątkiem przeglądania ofert i odrzucania tych, które Ci nie odpowiadają lub są sprzeczne z Twoim serwisem. Za tą kwotę spokojnie możesz opłacić chociażby domenę i serwer na rok i trochę jeszcze zostanie. Biorąc pod uwagę, że na jednym serwerze biznesowym np. w Biznes-Host, możesz spokojnie uruchomić kilka, a nawet kilkanaście serwisów zysk będzie jeszcze większy! Dla przykładu:

 1. Koszty:
  1. Zakup serwera na rok: 169 zł
  2. Zakup 10 domen .eu (bardziej się opłaca, ponieważ odnowienie jest tańsze): 250 zł
  3. Przychody: 10 x 25 zł x 12 m-cy = 3000 zł
  4. ZYSKI: 3000 zł – 419 zł = 2581 zł

Uwagi:

Wynik oczywiście nie jest tak kolorowy, ponieważ na początku musisz poświęcić swój czas na napisanie artykułów + trochę je wypozycjonować (przynajmniej żeby zdobyć te 150-200 linków). Napisanie artykułów możesz zlecić, np. na Zlecenia przez net, kupić gotowe artykuły, np. tutaj, lub skorzystać z artykułów do przedruku (w tym przypadku niestety będziesz miał dodatkowe linki wychodzące, np. Artelis). Jeśli chodzi o pozycjonowanie, to na początku polecałbym Ci skorzystać z listy profili, które są bezpiecznie i pozwolą na szybkie zdobycie zaufanych linków. W drugiej kolejności zacząłbym zdobyć linki z for internetowych (zarówno dofollow i nofollow) oraz blogów. Następnie dodawałbym strony do katalogów płatnych z listy, którą udostępnił Cezzy na swoim blogu. Właściwie wszystkie czynności związane z pozycjonowaniem swoich stron pod Prolinka możesz zlecić, natomiast to kosztuje. Dlatego w tym przypadku albo budujesz swój dochód pasywny własną pracą, albo pracą innych.

Jak się zarejestrować w Prolink?

Po przejściu na stronę Prolink-a na górze znajduje się link do strony rejestracyjnej.

Prolink - Rejestracja

Prolink – Rejestracja

Po kliknięciu pojawi się formularz, który należy wypełnić, tzn. podać swoje imię i nazwisko, adres email, hasło oraz czy chcemy być wydawcą (sprzedawać linki) czy być reklamodawcą (kupować linki). Ponieważ chcemy sprzedawać linki zaznaczamy odpowiednią opcję, przepisujemy kod zabezpieczający i klikamy ZAŁÓŻ KONTO.

Prolink - Formularz rejestracyjny

Prolink – Formularz rejestracyjny

Kolejnym krokiem jest weryfikacja konta przez link aktywacyjny przesłany na maila oraz dodanie swojej strony w panelu. Po kliknięciu w link aktywacyjny i zalogowaniu do swojego konta w Prolink, należy przejść do sekcji SPRZEDAŻ LINKÓW.

Prolink - sprzedaż linków

Prolink – sprzedaż linków

W tym miejscu znajdują się nasze strony, na których chcemy sprzedawać powierzchnię reklamową wraz z dodatkowymi informacjami na temat ilości sprzedanych linków oraz zarobkach. Następnie klikamy w link DODAJ SERWIS.

Prolink - Lista serwisów

Prolink – Lista serwisów

Na nowej stronie podajemy adres naszej strony, ile linków chcemy sprzedawać na poszczególnych stronach (proponuję wypełnić wg mojego schematu, tzn. 1 link na stronie głównej, 2 linki na stronach tagów i kategorii oraz 4 linki na stronach i w artykułach) oraz gdzie znajdzie się widget z Prolinka. Ja polecam umieszczanie linków w sidebarze (w panelu bocznym), ponieważ jest to dość częsta praktyka i wygląda jak normalne reklamy tekstowe.

Prolink - dodawanie nowego serwisu

Prolink – dodawanie nowego serwisu

Jak widzisz, Prolink ma pewne wymogi odnośnie dodawanych serwisów, tzn.:

 • Strona musi posiadać PR minimum 1
 • Minimum 150 linków przychodzących
 • Jakościowe treści (unikalne artykuły)
 • Serwis nie może być katalogiem
 • Strona nie może mieć więcej niż 5 linków wychodzących (brak spamu w stopce)

Żeby mieć pewność, że strona zostanie dodana należy w pierwszej kolejności sprawdzić PR strony oraz ilość linków. Pozostałe 3 punkty pomijam, ponieważ będzie wrzucać na strony unikalne artykuły (takie są założenia budowy stron pod dochód pasywny), serwisy nie będą katalogami i zadbamy o to, żeby nie było więcej niż 5 linków wychodzących.

Jak sprawdzić PR strony i ilość linków przychodzących?

Aby sprawdzić PR strony, wystarczy zainstalować i włączyć dodatek do przeglądarki SEO Quake. Jest to dodatek, który dostarcza nam wielu cennych informacji na temat domeny i strony www. Nie będę teraz dokładnie opisywał całego narzędzia, ponieważ można na ten temat napisać spokojnie kilka artykułów. To co nas interesuje, to poniższa informacja na temat PR.

prolink-dochod-pasywny-na-blogu-piotr-skrzypczak7

SEO Quake – Page Rank strony

Jeśli widzimy, że nasza strona ma PR minimum 1, to pozostaje nam sprawdzić ilość linków przychodzących. Możemy to zrobić, np. w Majestic SEO, Ahrefs lub Open Site Explorer. Wyniki mogą się różnić, a dokładnie nie wiem w jaki sposób sprawdzają ilość linków moderatorzy w Prolinku, dlatego jeśli któreś z narzędzi pokaże mniej niż 150 linków, lepiej zdobyć dodatkowe linki, niż później męczyć się z kilkukrotnym zgłaszaniem tej samej domeny.

Majestic SEO - analiza linków

Majestic SEO – analiza linków

Na dzisiaj to wszystko odnośnie dochodu pasywnego i Prolinka. Mimo iż dodaliśmy serwis do systemu, pozostaje jego weryfikacja, tzn. sprawdzenie, czy odpowiedni kod z Prolinka został umieszczony na naszej stronie i czy wyświetla się poprawnie. Kod ten możemy zainstalować w dowolnym skrypcie napisanym w PHP, natomiast w kolejnym artykule pokażę Ci jak szybko zainstalować Prolink na WordPress-ie.

468x60

Kilka słów wyjaśnienia na koniec. Prolink jest faktycznie ciekawym sposobem na stałe dochody na stronach internetowych. Ma jednak minus, który go kwalifikuje jak źródło dochodu na stronach 2-3 poziomu swojego biznesu on-line, a nie na bardzo dobrych jakościowo stronach. Prolink jest formą reklamy, tzn. sprzedajesz część powierzchni swojej strony, na której umieszczny jest link osoby która go kupiła. Każdy taki link powinien mieć atrybut NOFOLLOW. I właśnie o to się rochodzi, że go nie mają. Dlatego wg wytycznych Google można za to dostać filtr lub bana. Czy warto ryzykować? Musisz sobie sam odpowiedzieć. Z mojej strony dodam tylko, że używam go na kilku stronach i wszystkie mają się dobrze. Mam świadomość zagrożeń i zysków. Określiłem co jest dla mnie ważniejsze i wbrałem. Tobie radzę tak samo, tzn. sprawdź czy możesz coś zyskać i ile, a dopiero później wybieraj. Pozdrawam.

97 komentarzy
 1. Rzeczywiście można budować strony typowo pod prolinka i dochód z nich może być ciekawy jeśli uda nam się zdobyć PageRank3. Jest to jednak dosyć trudne i wcale nie tak kolorowe. Sporo dobrej treści i dobrych linków. Ja bym jeszcze uważał na bana od Google za te linki, bo prolink i seopilot są już pod lupą giganta.

 2. Podstawowa zasada to na dobrych stronach nie używać prolinka. Ja go używam na blogach na których przestałem pisać.

  PS. masz uszkodzoną wtyczkę CLUV

 3. Kiedyś używałam prolinka ale dochody akurat nie były zbyt wielkie i odpuściłam sobie. Jednak wiem, że można na nim zarabiać przy dobrze osadzonych reklamkach 🙂

  • Monika praktycznie nie ma aż tak wielkiego znaczenia w którym miejscu umieścisz reklamy. Bardziej liczy się jak wiele masz podstron, na których można je uwidocznić. Stawki określasz sama lub są wybierane z automatu. Zarobki są całkiem przyzwoite, chociaż znam lepsze sposoby zarabiania na blogu 🙂

 4. A czy to czasami nie grozi jakimś banem? Tak jak było ostatnio w przypadku stron podpiętych pod eweblink?

  • Grozi tzw kar algorytmiczną lub ręczną za sprzedaż linków. A Google jasno mówi, że reklama powinna mieć atrybut nofollow
   Tomasz Wydra ostatnio opublikował…Jak dodać opis kategorii lub tagu w wordpressMy Profile

   • Tomasz wiem że grozi, tak samo za masę innych rzeczy grozi 🙂 Za korzystanie z SWL też grozi, za linki przychodzące, za linki z artykułów sponsorowanych, itd. Google to taki „policjant”, który chce stać na straży tego co się w Internecie znajduje i jak się nie podporządkujesz, to wymyśla kary. Tak samo jest z przepisami drogowymi. Są ograniczenia, czasem stawiane bez sensu i w wiadomym celu. Ilu kierowców się zawsze stosuje do ograniczeń? Google wg mnie po to wymyślił kary, bo jakby wszystko działało super, to zarabialiby pozycjonerzy, a nie wielki gigant z Mountain View na ich reklamach. Jest monopolistą, to robi co chce. Czy to jest dobre, czy nie.

    P.S. Może faktycznie na koniec artykułu dopiszę małą wzmiankę na temat „zagrożeń” z tej formy zarobkowej.

 5. Dzięki za konkretne wyliczenia, bylem ciekaw jak moze wyglądać dochód z prolinka w praktyce. Właściwie to jestem mile zaskoczony, aczkolwiek tak jak poprzedni komentujący – raczej nie zaryzykuję z najważniejszym blogiem, bo ryzyko bana wydaje się całkiem duże.
  Marcin ostatnio opublikował…Dedykowane etui do tabletu Apple iPad 2, 3, 4 – czarne, dopasowaneMy Profile

  • Marcin bana/filtr to już zdecydowanie szybciej mogą dostać strony, które wykupują linki. Zawsze możesz otagować CSS linki z Prolinka, czy je trochę upiększyć, żeby wyglądały „mniej inwazyjnie”. A filtr obecnie można dostać za masę innych rzeczy. Ostatnio czytałem, że ktoś dostał filtr za nieumiejętne korzystanie z Profili 🙂 Także każda metoda jest dobra, jeśli się ją umiejętnie stosuje. Jak się orientujesz w branży SEO, to SWL-e nadal świetnie sobie radzą i będą sobie radzić. Google co jakiś czas robi pokazówkę, żeby część osób/przedsiębiorców wystraszyć. Trzeba robić swoje, zbierać leady i jak coś przestaje działać to zmieniać strategię i tyle 🙂 To tylko jedno z wielu źródeł ruchu i każdy rozsądny przedsiębiorca nie pozwoli sobie, żeby było ono jedynym, stabilnym źródeł jego biznesu.

   PS. Odnośnie zarobków to jakiś kokosów z jednej strony nie będzie, ale przy większej ilości robi się już całkiem fajna sumka 🙂

 6. Super, tylko nie można zapomnieć, że publikowanie takich linków na swoich stronach może mieć negatywne skutki. Teraz za takie linki można dostać filtr od Google.
  Tomasz ostatnio opublikował…Generowanie ruchu na stronie – 1000 wyświetleń w 7 dni – [Studium Przypadku]My Profile

  • Tomasz masz rację, dlatego na końcu artykułu umieściłem informacje na ten temat. Każdy ma własny rozum i potrafi podejmować decyzje. Sposób zarabiania przez Prolink jest banalnie prosta, natomiast polecam ją wykorzystać na stronach „trochę gorszej jakości”, a nie podstawowych biznesowych. Poza tym przedstawiam możliwości, a czy ktoś z nich skorzysta to już jego indywidualny wybór 🙂

  • Chciałbym zauważyć, że już kilka osób przed Tobą Tomku zauważyło to – chyba nie czytałeś uważnie komentarzy 🙂
   VAT ostatnio opublikował…Samochód w działalności – korzyści i ryzykoMy Profile

 7. Na małych stronach prolink się nie sprawdza. Czym można go zastąpić ?

  • Co znaczy na małych stronach? Prolink świetnie sprawdza się na stronach blogowo/zapleczowych lub typowo zrobionych pod Prolinka. Jeśli to jest strona tylko z kilkoma podstronami to tak naprawdę żadnego sensownego dochodu się z niej nie wyciągnie, chyba że jest to strona sprzedażowa i ze sprzedaży produktu/usługi 🙂

 8. Czyli to prawdopodobnie Prolink ściągnął mojego bloga w wynikach googla :/ nawet nie wiem kiedy liczba wejść spadła o ponad połowę. Myślałem, że skończył się jakiś okres promowania nowych stron czy coś takiego, ale teraz podejrzewam, że to właśnie przez ProLinka.
  Marcin ostatnio opublikował…Telefon idealnyMy Profile

 9. a jak się sprawa ma ze stronami postawionymi na darmowych hostingach? bo racze płatnej to bym nie ryzykował
  Rafał ostatnio opublikował…Zarabiaj jako Copywriter pisząc artykułyMy Profile

  • Hosting tutaj raczej ma niewielkie znaczenie, ważniejsza jest domena (żeby to była domena, a nie subdomena w domenie hostingowej). Musisz mieć pełny dostęp do edycji plików, żeby podłączyć odpowiedni kod Prolink-a.

 10. Może i dobry sposób, ale na jeden czy tam dwóch domenach nie da się dużo zarobić. Aby tam zarabiać trzeba mieć kilka jak nie kilkadziesiąt domen.
  Michał ostatnio opublikował…Renta rodzinna – komu przysługuje, ile wynosi renta rodzinnaMy Profile

  • Michał z jednej strony może masz i rację, ale tutaj wszystko zależy od tego jak duże są poszczególne strony, ile mają ruchu i jak są popularne. Im większa strona (ilość podstron jest ważna), tym większe zarobki można wyciągnąć.

 11. Obecnie Google ma taką strategię, że ja bym się takiego linkowania. Jak nie trzaśnie teraz, to za jakiś czas…

 12. Opisałeś bardzo dobry sposób. Nigdy nie słyszałem o tym portalu. Teraz już wiem gdzie uderzać 😉 Mam kilka stronek, może coś uda się zarobić 😉 Wielkie dzięki!
  Marek ostatnio opublikował…Rolki metaloweMy Profile

 13. Na moim blogu przy 900 postach, zarobki z Prolinka wynoszą ok 70zł/m. Zauważyłam że na blogach w których rzadko się pisze nie warto indeksować ponownie serwisu, bo coraz mniej linków jest zatwierdzanych do reklamy.

  • Asia masz rację z tym ponownym indeksowaniem. Może być też mały problem, jak z czasem zmieniamy skórkę lub nasze adresy podstron. Wtedy trzeba ponownie zaindeksować serwis i zgłosić w BOK, jeśli jakieś linki się nie wyświetlają, w przeciwnym wypadku możemy mieć problem z wypłatą zarobionych pieniędzy. Dlatego najlepiej przy tworzeniu wpisu dokładnie zoptymalizować URL i wpis, a później nie zmieniać URL-i.

 14. Zgadzam się z przedmówcami, im większy portla tym większy zarobek. Prostym rozwiązaniem są adsensy w przypadku portali z dużym ruchem. Wystarczy dobry pomysł na portal, trochę ruchu a adsensy zarobią dla nas.

  • Przy dużym ruchu faktycznie AdSense jest dobre, natomiast w Prolink zarobisz na domenach praktycznie bez ruchu 🙂 Ważne, żeby domena miała dużo podstron (dlatego warto robić sporo tagów i kategorii) oraz żeby spełniała wymagania z artykułu (odpowiedni PR oraz ilość linków do niej). Jak na strony zapleczowe wyższej jakości Prolink wg mnie jest całkiem dobry.

 15. Ciekawe rozwiązanie, może to przetestuje na jednym z moich blogów zapleczowych. Ale jak piszesz Piotrze trzeba sobie uświadomić ryzyko i wszystko dokładnie sprawdzić, ponieważ dużo trudniej usunąć filtr niż zarobić przykładowo 50zł w ciągu miesiąca. Przy okazji narzędzia, które podajesz na pewno się przydadzą.
  Zaktualizuj sobie wtyczkę Commentlub bo nie działa.

  • Artur ryzyko zdobycia filtr jest tak samo możliwe nie używając Prolinka 🙂 Nawet jak masz bloga i gdzieś wykupisz artykuł sponsorowany, a w treści jego linki do Twoich domen nie będą miały atrybutu nofollow takie linki już mogą szkodzić 🙂 A właściwie można by stwierdzić, że nic złego się przecież nie robi, jak dany artykuł daje wartość czytelnikom. W mojej ocenie Google jako monopolista robi sobie co chce i trzeba mieć tego świadomość. Jako użytkownicy czy nam się to podoba, czy nie musimy się po prostu dostosować i żyć w takich warunkach, jakie są dyktowane przez Google. Przekonało się o tym Allegro ze swoim serwisem Tablica.pl przy jednej z aktualizacji, przekonały się banki, czy nawet Play 🙂 Adrian Kołodziej też często w swoich szkolenia wspomina akurat o AdWords jak praktycznie z dnia na dzień stracił źródło ruchu, bo Google zablokowało jego konto, mimo iż miał wykupione reklamy na dziesiątki tysięcy zł. Dlatego do Google i ogólnie do innych źródeł ruchu trzeba podchodzić strategicznie i być po prostu zabezpieczonym.

 16. Pomysł dość fajny, ale przy większej liczbie serwisów. Dochód pasywny oczywiście jest, teraz kwestia jak duży on ma dla nas być…

  • Rafał masz rację, że wszystko zależy od naszych oczekiwań. Dla jednego dochód pasywny na poziomie 1500 zł m-c będzie dobrym dochodem, dla innego 10 000 zł m-c będzie odpowiednim dochodem 🙂 Swoją drogą właśnie pracuję nad nowymi stronami typowo pod Prolinka. Za 2-3 miesiące opiszę na blogu jakie efekty udało mi się uzyskać.

 17. Prolink to jakaś tragedia według mnie, bawiłem się tym trochę i nie dość że kasa była mała to jeszcze miałem mniejszą ilość wejść na bloga.

 18. A Google tych stron w systemie nie banuje?

  • Roman opinie są różne, najczęściej spotkałem się z informacjami na temat filtrów, ale to i tak niejednoznacznie właśnie przez wykorzystanie Prolinka. Poza tym musimy rozróżnić dwie kwestie odnośnie Prolinka:
   1. Udostępnianie powierzchni strony, na której publikowane są linki z systemu.
   2. Linkowanie z wykorzystaniem Prolinka.

   • Sęk w tym, że np. w e-webie częściej po łbie dostają strony podpiete do systemu, niż te linkowane.
    A w prolinku dochody zależą od odwiedzin, kliknięć, czy jak?

    • Roman to nie prawda. W ewebie dostają po równo i jedni i drudzy. Przy czym nie wiemy czy chodź strona jest w indeksie, emituje linki to przekazuje moc

     Prolink płaci za umieszczenie linka niezależnie od klików (chodź sądzę, ze wartość jest bliska ) czy wyświetleń.

     Do eweba używa się spamów do prolinka w miarę dobrych ale nie rozwijanych stron
     Tomasz Wydra ostatnio opublikował…37 narzędzi SEO pomocnych przy Pingwinie i PandzieMy Profile

     • Tomek no i właśnie to jest najlepszy powód, dla którego warto wykorzystywać Prolinka (płacenie za samo umieszczenie linka, a nie za kliki). Poza tym w ewebie czy inncyh SWL koszt umieszczenia jest naprawdę bardzo mały 🙂 Natomiast sprawdź sobie jaki koszt jest w Prolinku np. na stronach z PR 3 (około 10-15 zł za 1 link!). Dlatego pewnie Prolink mimo ostatnich akcji się jeszcze w miarę trzyma. Zobaczymy co będzie za jakiś czas.

 19. jakaś opcja to jest, ale jako jedna z wielu. Obawiam się, że jest wiele bardziej opłacalnych systemów.
  Andrzej ostatnio opublikował…Cena papy termozgrzewalnejMy Profile

  • Andrzej jeśli znasz inny, bardziej dochodowy system zarabiania pasywnie nawet na stronach bez ruchu to chętnie się mu przyjrzę 🙂 Dla mnie tak jak wspomniałem Prolink jest systemem do zarabiania głównie na stronach zapleczowych. Nie twierdzę, że jest idealnym systemem do zarabiania kokosów przez Internet, bo sam znam wiele innych bardziej dochodowych przedsiewzięć, natomiast jako dodatkowe źródło wykorzystujące coś co i tak jest, ale niekoniecznie do tej pory zarabiało sprawdzi się idealnie.

 20. Fajnie, wiedzieć o takim narzędziu. Chcę zacząć zarabiać na swoich blogach i właśnie opisałeś metodę o której nie miałam pojęcia. Już chciałam zacząć interesować się reklamami Adsense.
  Alicja ostatnio opublikował…Filtry powietrzaMy Profile

  • Adsense jest ok, o ile masz duży ruch i musisz optymalizować miejsca reklamowe, żeby ludzie klikali. Jak nie będziesz mieć kliknięć, to zapomnij o zarabianiu. W Prolinku wystarczy że masz stronę, która spełnia wymagania i jest teoretycznie w niszy, w której jest potrzeba umieszczania linków i szybko zaczniesz zarabiać kwoty jakie podałem przykładowo w artykule 🙂

 21. Ok, już wszystko wiem.
  Może warto spróbować. Na jednym serwisie prognozują mi dochód 200zł, to już coś.

  • Zagladnij na forum PIO i przegladnij sobie ostatnie strony tematu odnośnie Prolinka 😉

   • DMati chodzi o przedłużanie terminów wypłat? 🙂 Sam się z tym też spotkałem, ale mnie to nie zraża, jeśli tylko później płacą 🙂 Zobaczę co będzie teraz, bo będę robił kolejną wypłatę.

    • Mnie też to nie zraża, bo jak miałem u nich strony to nie byli moim głównym źródłem utrzymania, a jedynie dodatkiem ale o dziwo dość wartościowym dodatkiem. Ale musiałem zrezygnować bo ich skrypt nie wspiera nowej wersji PHP niestety i raczej nie prędko się to zmieni.

     Później czy wcześniej zapłacą tylko, że jak rozliczasz się jako firma i wystawiasz fakturę to się robi nie fajnie. Faktura wisi, biuro rachunkowe nie może jej rozliczyć, faktura ma termina, zachodzi potrzeba nowej i ogolnie niesmak.

     jeżeli wystawiasz rachunek jako osoba prywatna lub firma z kwartlanym systemem to już nie robi ci to az takiego halo ale jednak robi biorac pod uwae ze inna firma jest w stanie sie rozliczyc jeszcze w tym samym tygodniu (chyba ze wypadna dni wolne od pracy) a ty czekasz 20, 25 dni lub dłuzej

     ale jest peniadz i to nie maly jak wiecej stron lub mniej ale bardziej top i jak nie tylko korzystasz z prolinka ale i z ich drugiego serwisu bo to jedno konto tak czy tak, takze no coz, sporo osob przymyka na to oko i dalej jest ich klientem bo przykladowo w nextcontent jest o wiele wiecej artykulów + opcja zgłaszania się samemu a nie czekania az się ktoś zgłosi/nas znajdzie 😀
     DMati ostatnio opublikował…[WordPress, Wtyczki] Slideout commentsMy Profile

     • Odnośnie rozliczania się, to z tego co wiem to bez względu na to czy ktoś zapłacił Ci za fakturę czy nie, Ty i tak musisz VAT odprowadzić. Co innego jest po stronie Prolinka, bo oni nie mogą sobie faktury wrzucić w koszty dopóki jej nie zapłacą 🙂 Poza tym jak Ci nie płacą w terminie to możesz zawsze dodać notę odsetkową i do nich wysłać (o ile na fakturze dałeś taki termin płatności, jak mają w regulaminie). Odsetki reguluje ustawa i możesz do każdej faktury dodawać. To, czy tak robisz czy nie, to Twoja dobra wola. Masz to tego prawo, ale nie musisz z tego korzystać. Dokładnie na rozliczeniach podatków i księgowości się nie znam, robi to za mnie Biuro Rachunkowe. Osobiście z Nextcontent jeszcze nie korzystałem, także będę się musiał przyjrzeć, skoro mówisz że daje większe zarobki niż Prolink 🙂

 22. Ciekawa propozycja… jestem ciekaw czy jak doświadczenia innych osób.. bo jednak dostać bana od google to zbyt duże ryzyko 🙁

  • Szczerze to żeby dostać bana trzeba sobie naprawdę dobrze nagrabić 🙂 Sam ostatnio testowałem jeden skrypt, który robił totalny spam i chciałem sprawdzić po jakim czasie domena dostanie filtr. Trwało to pół roku i wg mnie tylko dlatego ją namierzyli, bo był tam Analytics zainstalowany 🙂

   Tak jak wcześniej wspomniałem – Prolink wg mnie jest wart zachodu jako JEDNO ze źródeł dochodu dla domen niższego poziomu zaplecza wysokiej/średniej jakości. Czasem mamy strony/blogi na których nic nie publikujemy np. od roku i nic na nich nie zarabiamy. Czemu nie wykorzystać Prolinka, aby wpadło chociażby na opłacenie domeny i serwera? Tym bardziej, że oprócz przeglądnięcia linków do akceptacj nic więcej nie trzeba zrobić.

 23. Witam, bardzo wartościowy wpis. Prolink to doskonała alternatywa dla seopilota na przykład. Powiem Wam że to jest doskonały sposób na stworzenie wysokiej jakości zaplecza ponieważ zarobek w skali roku z takiej strony i tak pokryje koszty na plus. Ja na swoich blogach zapleczowych zarabiam średnio 35 zł / miesiąc właśnie dzięki systemom takim jak prolink. Posiadam większy serwer niż opisany przez autora co pomaga mi zmniejszyć całkowity koszt utrzymania zaplecza. Domeny kupuję w .ovh bo przedłużenie jest .pl za 50 zł. Zawsze kupuję jakieś artykuły wartościowe bo wiem że to i tak na siebie zarobi. Staram się wydać na stronę tyle ile w roku na niej zarobię ( zapleczówki ) budując tym samym potencjalnie dużą moc pozycjonerską oraz przekazując ją projektowi numer jeden. Dzięki za porady i pozdrawiam serdecznie!

  • Też korzystam z OVH i wg mnie mają najlepszą obecnie ofertę jeśli chodzi o domeny. Co do serwera to była to przykładowa konfiguracja. Jeśli ktoś sobie może na starcie pozwolić na coś większego to oczywiście w dłuższej perspektywie na tym lepiej wyjdzie.

 24. Czy to jest bezpieczne? Powiedzmy, że mam kilka blogów, które mają treść, wejścia, a teraz chciałbym na nich trochę zarobić. Mimo wszystko nie chciałbym tych blogów narazić na jakieś zbanowanie i usunięcie z wyszukiwarki. Czy adsense lub inne formy reklam są bardziej opłacalne. Jakie są wasze doświadczenia?

  • Tomasz kwestie bezpieczeństwa opisałem w artykule i każdy musi sam zdecydować, czy dla niego gra jest warta ryzyka. De facto filtr można dostać za całą masę innych rzeczy, także obecnie trudniej jest nie dostać filtra, niż go dostać 😉 Co do AdSense to z tego co się orientuję zarobki są uzaleznione od bardzo wielu czynników, m.in. umiejscowienia reklam, dużego ruchu. Z pewnością łatwiej jest zarobić w Prolink, niż AdSense.

 25. Z PR dzisiaj będzie problem bo nie jest już aktualizowany… Szkoda że katalogi i tego typu systemy wciąż na niego patrzą :/
  Natalia ostatnio opublikował…VIBA – Innowacyjne systemy redukcji hałasu i drgańMy Profile

 26. Nie wiem czemu prolink w wymogach ma PR min 1. Większość osób wie, że ten parametr nie jest od dawna aktualizowany. Jeśli usuneliby to z wymogów, a wzieliby pod uwagę inne parametry, to opłacalne by było tworzenie stron tylko po to aby zarobić na nich w ten sposób. 100stron daje już niezły dochód.
  Poza tym ostatnio było głośno o tym, że prolink nie do końca uczciwie podchodzi do swoich klientów.

 27. prolink nie jest takim super rozwiązaniem. Nie ma się co oszukiwać, że to zwykły SWL, za używanie którego można dostać bana w Google. Chyba najlepszą metodą zarabiania na blogu jest mimo wszystko adsense.

 28. bardzo ciekawy i rozbudowany artykuł, nawet laik będzie potrafił poradzić sobie z zarabianiem w prolinku. do teksu dodałbym jednak więcej informacji na temat ryzyka jakie niesie ze sobą wyświetlanie swl na stronie

 29. Kiedyś można było faktycznei na tym zarobić – ale osobiście polecam konkurencję – tam zarabiać a tu kupować 🙂
  Michał Kowalski ostatnio opublikował…Zdjęcia ślubne Oli i ŁukaszaMy Profile

 30. jedyne co wydaje mi siędziwne to wysokość zarobku i koszt serwera – da się taniej chyba

 31. Google przeprowadziło akcję na Prolinka i wydawcy dostali ręczne filtry i spadki PR, mi spadło z PR 3 do 0 🙁

 32. Spadki w związku z „atakiem” na prolinka są najlepszym dowodem na to, że warto opierać swoją strategię pozycjonerską przynajmniej na kilku solidnych filarach 😉

 33. ProLink złożył mi ofertę, ale jakoś jeszcze mnie do siebie nie przekonali 😉 Może z czasem się to zmieni

 34. I Google znowu pokazało co może zrobić z całą branżą SEO, dostali zarówno Ci co zarabiali jak i kupowali tam linki. Polecam przez jakiś czas skupić się na ręcznych i przemyślanych działaniach niż automatycznych maszynkach, które łatwo wykryć.

  • Mateusz ręczne działania też można łatwo wykryć 🙂 Tak naprawdę to Google sobie ustala co wg niego jest ok jeśli chodzi o promowanie strony, a co nie. Jak dla mnie tego typu działania to zwykłe pokazówki, żeby ludzie się wystraszyli i przestali z tego korzystać.

 35. Ja u siebie testowałem SeoPilot i też sprawdzał się bardzo fajnie, ale teraz zrobili kilka zmian i nie jest już tak dobrze jak na początku.

  Pozdrawiam i Wesołych Świąt

 36. Nie spodziewałem się, że można osiągać takie dochody z prolinka.

 37. Nie wiem czy ktoś już to poruszył, ale jakie są szanse, że uzywając tego dostanie się filtr…? Kusi mnie to, bo adsense jest jednak dobre przy większym ruchu. Nie wiem ile możnaby z tego wyciągnąć w budowlance…

 38. Zważywszy na to, że Google w 2013 roku zmienił diametralnie zasady, algorytmy odnośnie „pozycjonowania” stron oraz linkowania, to teraz może być łatwiej o bana ze strony wujka.

  • Masz rację, że się zasady mocno zmieniły, ale w moim przekonaniu bardziej na plus niż na minus. Dawniej wystarczyło zainwestować trochę gotówki w automaty i nimi szybko zdobywać linki. Teraz trzeba skupić się na trochę większej ilości czynników i robić to bardziej z głową.

 39. Oni często robią takie akcje, żeby zniechęcić do takich systemów. Trochę cierpliwości i wszystko wróci do normy. Nie raz już chcieli mnie zniechęcić, ale jakoś jeszcze im się nie udało 🙂

 40. Życie jednak kolejny raz pokazało że nie ma łatwych i trwałych sposobów pasywnego przychodu. Na samym początku było tak z AdSens gdzie wystarczyło wstawić reklamy i kasa jakaś tam wpadała. Tak samo było z wspomnianym Prolinkiem, i jak widać również się skończyło…

  • Agata nic nie ma trwałego, jak się o to nie dba 🙂 Prolink wprawdzie mocno poleciał, natomiast nadal można jakąś tam niewielką kwotę na nim zarobić. Co do AdSense to już sprawa jest bardziej rozbudowana i trzeba się bardziej natrudzić, żeby mieć bardzo dobre wyniki, ale oczywiście jest to jak najbardziej możliwe (znam przynajmniej kilku blogerów w Polsce, którzy mają kilka tysięcy z AdSense). Jak chcesz mieć trwałe przychody pasywne to musisz mieć odpowiedni system, który zadba o to, aby były trwałe 🙂

 41. Podziwiam za tak ciekawy i rozbudowany artykuł. Wszystko mi się wyjaśniło, ale słyszałem różne opinie o prolinku

 42. Osobiście nie używam prolinka na tych blogach, których nie prowadzę.
  Irek ostatnio opublikował…YouTube Kids już działa!My Profile

 43. SWL można wykorzystywać w linkowaniu zaplecza, ale nigdy w linkowaniu strony najwyższego poziomu. Jest to zbyt ryzykowne – Google tego nie lubi.

 44. Dziś używanie ProLinka to już naprawdę spore ryzyko – po ostatnich aktualizacjach Google „osobiście” podeszło do tego SWLa i wiele, także z naszych stron, dostało po nosie..

 45. Ciekawe rozwiązanie dla bloga. Jeżeli ktoś chce dodatkowy dochód do wypłaty warto szukać takich serwisów. Np. adtaily. Jednak trzeba uważać jak by nie mieć tak jak Pani Asia3city. Wtedy jest gorzej niż było. Lepszy PR 3 niż PR 0. Więc sumując wartościowe rozwiązanie ale trzeba uważać i znać regulamin google.

 46. Google już dawno wzięło pod lupę te wszystkie wynalazki dlatego trzeba mieć się na baczności i używać wszystkiego z głowa.
  Pozdrawiam
  Arkadiusz Kubiak ostatnio opublikował…Zabezpieczony: Najat & RogierMy Profile

 47. To tak jak z biznesem na chomiku i zarabianiu na programach partnerskich – jak się kombinuje, to owszem da się, ale… trzeba się liczyć z tym, że nagle wszystko zostanie ucięte. Dlatego lepiej nie polegać na innych tylko rozkręcić swój biznes;p

 48. SEO quake – rzeczywiście wtyczka świetna, sama używam i ją polecam 😉 No i właśnie serwer – są dużo tańsze 🙂

 49. Słyszałem o prolinku, ale nigdy z niego nie korzystałem. Muszę sprawdzić.

 50. Prolink nie jest zły tylko trzeba go umieć używać a że większość da na główną frazę 100 linków a potem się dziwi że otrzymał karę to zwalają winę na prolinka

Dodaj komentarz

CommentLuv badge
Share This
Przeczytaj poprzedni wpis:
źródło: http://www.flickr.com/photos/basheertome/5557362895/
Jak dodać pole na widgety WordPress – poradnik krok po kroku

Jak dodać pole na widgety Wordpress - poradnik krok po kroku Prowadząc bloga nadchodzą takie momenty, w których chcemy umieścić...

Zamknij