Statystyki odwiedzin bloga w czasie rzeczywistym – StatPress

Statystyki odwiedzin bloga w czasie rzeczywistym – StatPress

Prowadząc bloga wcześniej czy później nadchodzi taki moment, że chcielibyśmy wiedzieć ilu mamy czytelników oraz jakie strony oni odwiedzają. Oczywiście podstawowym obowiązkiem każdego blogera jest podłączenie swojej strony na platformie WordPress do narzędzi Google, w tym również do statystyk Google Analytics. Dzięki temu z czasem zbierzesz wiele cennych informacji o działaniach Twoich czytelników na blogu. O tym jak to zrobić przedstawiam w kursie Sekrety WordPressa, dlatego tutaj pominę tą kwestię. Chcę natomiast przedstawić Ci coś jeszcze – wtyczkę, dzięki której na bieżąco będziesz mógł śledzić statystyki odwiedzin na Twoim blogu! Plugin nazywa się StatPress.

Instalacja wtyczki jest dość prosta, wystarczy odnaleźć sekcję Wtyczki na panelu administracyjnym WordPressa.

Dodaj wtyczkę - PiotrSkrzypczak.pl

Następnie w zależności od tego, czy chcemy zainstalować wtyczkę bezpośrednio z serwer platformy WordPress czy z naszego dysku twardego wybieramy jedną z dwóch opcji: Szukaj lub Wyślij na serwer. Ja najczęściej korzystam z opcji Szukaj, ponieważ jest szybsza i nie muszę pobierać paczki wtyczki z Internetu, a następnie instalować z dysku. Jeśli skorzystasz z pierwszej opcji wystarczy, że wpiszesz w polu statpress, a następnie klikniesz na Szukaj wtyczek.

Szukaj wtyczkę - PiotrSkrzypczak.pl

W kolejnym oknie na pierwszym miejscu powinna pojawić się interesująca nas wtyczka WordPress.

Zainstaluj wtyczkę StatPress - PiotrSkrzypczak.pl

Żeby ją zainstalować wystarczy klikąc Zainstaluj. Wszystko przebiega automatycznie. Po zakończeniu instalacji zobaczysz taki oto ekran. Aby włączyć wtyczkę wystarczy wybrać Włącz wtyczkę i nasze statystyki już zaczną działać.

Zainstalowano wtyczkę StatPress - PiotrSkrzypczak.pl

Obszerne statystyki dostępne są w sekcji StatPress znajdującej się na belce z lewej strony. Po kliknięciu w Przegląd otrzymujemy zbiorcze informacje na temat naszych Odwiedzających,  Odsłon strony, skuteczności kanału RSS (Feed) oraz odwiedzin pająków wyszukiwarek (robotów).

Statystyki odwiedzin - wtyczka Statpress

Przegląd funkcji StatPress - PiotrSkrzypczak.pl

Poniżej wykresu znajdują się takie informacje, jak:

 • Ostatnie odsłony
 • Ostatnio wyszukiwane słowa kluczowe
 • Ostatnie strony odsyłające
 • Agent
 • Ostatnie strony
 • Wyszukiwarki/boty

Bardziej szczegółowe informacje możesz znaleźć w Detalach sekcji wtyczki WordPress StatPress. Są to m.in.:

 • z jakiego systemu korzystają Twoi odwiedzający
 • jakiej przeglądarki używają Twoi czytelnicy
 • co wyszukują na stronie
 • z jakiego kraju odwiedzają Twojego bloga czytelnicy
 • Top strony
 • Top wejść

4 komentarze
 1. Kompletnie niezoptymalizowany dodatek, przy dużym ruchu może doprowadzić do poważnego krachu witryny, brak funkcji manualnego czyszczenia starych statystyk. Wszystko to sprawia że jest to jeden z najgorszych pluginów tego typu. Stanowczo odradzam, zmień ten plugin na inny, sporo alternatyw Masz do dyspozycji.
  Mariusz ostatnio opublikował…Resetowanie haseł w Windows 7, Vista, XP, 2000 (NTPWEdit)My Profile

 2. Osobiście nie jestem przekonany do tego typu narzędzi. Jeśli już to bezpośrednie narzędzia serwerowe no i GA.

  • StatPress przetestowałem dokładniej i muszę stwierdzić, że pomyliłem się co do tej wtyczki. Musiałem ją usunąć, ponieważ bardzo obciążała bazę danych. Razem z tą wtyczką testowałem jeszcze dwie inne (statystyki z Jetpack oraz SlimStat) i są zdecydowanie lepsze, zwłaszna ta pierwsza. Na dniach prawdopodobnie Google uruchomi podgląd statystyk odwiedzin na żywo, tak więc tego typu wtyczki odejdą w zapomnienie 🙂

Dodaj komentarz

CommentLuv badge
Share This
Przeczytaj poprzedni wpis:
Platforma WordPress jako najlepszy systemem CMS na bloga?

Rozpoczynając swoją przygodę z blogowaniem, każdy z Nas zastanawia się gdzie powinien założyć bloga, ewentualnie z jakich systemów CMS skorzystać...

Zamknij