Subskrypcja RSS na email w WordPress

Subskrypcja RSS na email w WordPress

W poprzednim wpisie przedstawiłem jak połączyć usługę Feedburner z WordPressem. Dzięki temu Twój kanał RSS jest obsługiwany przez nią i dostarcza informacje o nowych wpisach na blogu. Dzisiaj zajmiemy się prostym tuningiem usługi, mianowicie możliwością subskrybcji kanału RSS na email. Po tej czynności każdy czytelnik, który zapisze się na tą formę subskrybcji, otrzyma na maila informacje o nowych wpisach. Ponieważ częściej sprawdzamy skrzynkę email niż czytniki RSS, masz szansę stworzyć kolejny, bardzo efektowny kanał komunikacji z czytelnikami. Zapraszam do lektury.

Subskrypcja RSS na email w WordPress – instalacja i konfiguracja wtyczki

Zaczniemy od instalacji wtyczki WordPress, która będzie wyświetlać formularz zapisu na subskrypcję RSS. Wtyczka nazywa się Feedburner Form. Należy ją zainstalować z menu Wtyczki -> Dodaj nową.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu, należy przejść do sekcji Widgety w menu Wygląd.

subskrypcja rss na email wordpress - widgety

Na liście pojawił się nowy widget, który będzie wyświetlał formularz do wypełnienia o nazwie Feedburner Form. Żeby uaktywnić formularz, należy przeciągnąć go do sidebara, na którym chcemy go wyświetlić.

subskrypcja rss na email wordpress - widget feedburner form

Otworzy się okno konfiguracji widgetu. Możemy w nim wypełnić takie informacje jak:

subskrypcja rss na email wordpress - widget

Konfiguracja widgetu do subskrybcji RSS na email

 Po wypełnieniu poszczególnych pól wystarczy zapisujemy ustawienia i możemy cieszyć się pięknym formularzem zapisu na subskrybcję RSS przez email.

Skąd pobrać ikonę do formularza subskrybcji RSS?

Widget pozwala dodać ikonę do naszego formularza. Ciekawe ikony możemy zupełnie za darmo pobrać i wykorzystać na swojej stronie z serwisu Icon Finder.

subskrypcja rss na email wordpress

Serwis Icon Finder

Aby znaleźć interesującą Cię ikone, wystarczy w polu wyszukiwarki wpisać frazę kluczową i kliknąć przycisk Search. Po chwili zobaczysz pokaźną listę ikon do wyboru.

subskrypcja rss na email

Ikona RSS

Wybierasz interesującą Cię ikonę i klikasz na nią. Otworzy się strona, na której możesz pobrać ikonę wg rozmiaru i typu pliku. Do naszego formularza potrzebujemy pliku PNG. Taką też ikonę pobieramy.

subskrypcja rss na email wordpress

Pobieranie ikony rss

Po zapisaniu pliku na dysku dodajemy ikonę do Mediów w kokpicie bloga i kopiujemy adres URL do ikony, który jest potrzebny do wstawienia w formularzu.

subskrypcja rss na email wordpress - Adres URL ikony

Adres URL ikony

Podsumowanie

Wtyczka jest dość prosta w konfiguracji i rozwiązuje całkowicie problem subskryncji treści przez czytelników. Każdy posiada adres email, na który może otrzymywać całkowicie automatycznie powiadomienia o nowych wpisach na ulubionych blogach. Dzięki temu autor bloga nie musi tracić swojego czasu na pisanie dodatkowych mailingów, a czytelnicy wiedzą o nowych treściach. Hm… chyba się trochę rozmarzyłem 🙂 A czy Ty uważasz, że ta wtyczka może Tobie pomóc lub zautomatyzować pracę?

1 Komentarz

Dodaj komentarz

CommentLuv badge
Share This
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak wyłączyć komentarze WordPress na blogu

Tworząc wpisy na swoim blogu czasami potrzebujemy wyłączyć komentarze. Pewnie chcesz wiedzieć jak to szybko zrobić? Dlatego nie będę przedłużał,...

Zamknij