Wtyczka WordPress Elegant Page Builder

Wtyczka WordPress Elegant Page Builder

Elegant Page Builder to wtyczka WordPress dostępna od kilku dni w ramach subskrybcji Elegant Themes. Jej funkcjonalności były integralną częścią szablonu do tworzenia stron przechwytujących i sprzedażowych Convertible. 25 lipca na blogu Nick Roach udostępnił możliwości szablonu w postaci wtyczki WordPress. Jest to bardzo miła niespodzianka dla subskrybentów i jeszcze większa zachęta dla pozostałych użytkowników WordPressa.

Czym jest wtyczka WordPress Elegant Page Builder?

Elegant Page Builder jest wspomaga proces budowania strony internetowej na platformie WordPress. Dzięki zaimplementowanym modułom oraz technologii Drag & Drop („Przeciągnij i upuść”) już po kilku sekundach możesz umieścić profesjonalny slider, referencje swoich klientów/użytkowników, film z Youtube lub Vimeo, kolorowe przyciski, price boxy (boksy ofertowe), kolumny, suwaki i wiele wiele więcej. Wszystkie zmiany dokonywane są w locie i nie ma potrzeby używania shortcode, HTML, czy grzebania wewnątrz kodu szablonu. Jest to naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie 🙂 Nie będę już więcej słodził i wychwalał wtyczki, tylko przedstawię Ci poszczególne funkcjonalności.

Funkcjonalności Elegant Page Builder

Jak wspomniałem wcześniej wtyczka składa się z modułów, które przeciągamy na wirtualne płotno w celu ich aktywacji i dodania na swojej stronie/wpisie. Do dyspozycji mamy:

 • przyciski
Wtyczka WordPress Elegant Page Builder - Rodzaje przycisków

Elegant Page Builder – Rodzaje przycisków

 • kolorowe listy
Wtyczka WordPress Elegant Page Builder - Rodzaje list

Elegant Page Builder – Rodzaje list

 • slider obrazków/zdjęć
Elegant Page Builder - Slider obrazków

Wtyczka WordPress Elegant Page Builder – Slider obrazków

 • powiększanie wstawionych zdjęć (zdjęcia w popup-ie)
Elegant Page Builder - Obrazek Popup

Elegant Page Builder – Obrazek Popup

 • wystylizowane cytowanie, np. cytaty, hasła reklamowe, itd.
Elegant Page Builder Wtyczka WordPress - Cytat

Elegant Page Builder – Cytat

 • referencje klientów, użytkowników, czytelników itd. (testimoniale)
Wtyczka WordPress Elegant Page Builder - Referencje

Elegant Page Builder – Referencje (testimoniale)

 • tekst na „papierze”
Wtyczka WordPress - Tekst na papierze

Tekst na „papierze”

 • proste umieszczanie filmów wideo
Elegant Page Builder - Video | Sekrety WordPressa

Elegant Page Builder – Video | Sekrety WordPressa

 • rozwijalne okna z treścią
Elegant Page Builder - Okienka rozwijalne

Okienka rozwijalne

 • karty z treścią
Wtyczka WordPress Elegant Page Builder - Karty tabs

Karty z treścią

 • slider tekstowy
Elegant Page Builder - Tekst slider

Elegant Page Builder – Tekst slider

 • kolorowe i wielozadaniowe boksy
wtyczka wordpress elegant page builder - boxy

Boksy

Tak wygląda część elementów, które dzięki wtyczce będziesz mógł umieścić na swojej stronie. Oprócz tego plugin pozwala wstawiać na strony i wpisy kolumny, do których również można wstawiać powyższe elementy! Daje to praktycznie nieograniczone możliwości kreacji ciekawych i profesjonalnie wyglądających stron stworzonych na platformie WordPress.

Na dzisiaj to wszystko 🙂 Zachęcam Cię do wypowiedzenia się na temat wtyczki wordpress Elegant Page Builder, jej możliwości oraz przykładowym wykorzystaniu w Twoim biznesie. Mam dla Ciebie jeszcze jedną, myślę że dobrą, wiadomość – jutro pokażę na filmie jak korzystać z wtyczki krok po kroku.

Wtyczka jest dostępna >> tutaj.

15 komentarzy
 1. Można gdzieś tę wtyczkę pobrać za free/zakupić i zainstalować ją do własnego wordpressa?

  • Wtyczka jest częścią subskrybcji Elegant Themes. Obecnie dostępna jest wyłącznie w pakiecie developerskim. Natomiast jeśli wcześniej korzystałeś z ET i masz subskrybcję, to powinna się też pojawić w standardowej wersji. Link do strony.

 2. Funkcjonalnosc wtyczki daje duze mozliwosci polepszenia dzialania bloga na wp. Zarzadzanie ustawieniami i bogatymi funkcjami nie powinno sprawiac klopotu. Instrukcja video na pewno zacheci do korzystania z tej wtyczki. W prosty i czytelny sposob opisales mozliwosci tej wtyczki.
  pozdrawiam

 3. Od jakiegoś czasu przymierzałem się do zakupu tych skórek. Ta wtyczka zdecydowała. Mam tylko pytanie – ile to wreszcie kosztuje. Cały pakiet skórki i wtyczki są za 89 czy za 39 dolarów?

  • Za 39$ są dostępne tylko szablony i to bez plików PSD. Wersja $89 posiada również te pliki oraz wszystkie wtyczki dostępne teraz i te wydane przez rok subskrybcji.

 4. Ciekawie się zapowiada, chyba się skuszę, tym bardziej, że Thesis Theme z którego często korzystam (i który jest świetny) trochę mi się przejadł…

  • Z Thesis nie korzystam, ale wiele dobrego na jego temat słyszałem. Powiedz mi w swoich projektach używasz standardowego wyglądu, kupujesz szablony do Thesis, czy tworzysz sam?

   • Lubię minimalistyczny styl, bez zbędnych wodotrysków, także korzystam ze standardowego wyglądu. Stronki z tym szablonem są chyba lubiane przez wujka G, szyciej i wyżej się indeksują niż strony robione na darmowych szablonach WP.
    radek ostatnio opublikował…Dieta niskopurynowa, lista produktów.My Profile

    • Całkiem możliwe z tym „lubieniem” przez Google, ponieważ jeśli jest odpowiednio zoptymalizowany pod SEO, jest dobrze opisany również sematycznie, nie ma błędów w składni HTML i strony ładują się bardzo szybko, to będzie miał dodatkowe premie. Wiadomo nie od dziś, że wpływ na pozycję w SERP-ach mają właśnie wspomniane czynniki. Końcem tygodnia będę zmieniał szablon u siebie na blogu na bardziej stonowany i minimalistyczny. Ten mi się już trochę przejadł, a poza tym lepiej się czyta i przegląda strony, które mają czytelniejszą czcionkę i jasne tło 🙂

 5. Witam,
  Zainstalowałam sobie wtyczkę elegant builder. Muszę przyznać, że jest dużo ciekawych rzeczy. Jednak muszę stwierdzić, że nie działa u mnie tak jak powinna. Gdy robię sobie szkic postu, to wszystko jest w porządku. Natomiast, jeśli chce ten szkic opublikować, to na głównej stronie, pojawia się tylko tytuł, bez postu. Dopiero się on pojawia, jak w niego kliknę. Czy wiesz jaka może być tego przyczyna?

  • Anno jeśli korzystasz z szablonu, który przedstawia cały wpis na stronie głównej, czy kategorii, to może nie pojawiać się wszystko. Sprawdzę jeszcze u siebie, bo szczerze Ci powiem nie zauważyłem tego problemu, ponieważ wpisy w których używałem Page Builder posiadały również inną treść na samym początku. Jak możesz, to podeślij mi na maila adres do strony, na której testujesz wtyczkę, to spróbuję jakoś pomóc.

 6. Witaj, właśnie zacząłem używać tej wtyczki razem z jej szablonem i mam problem, wszystko działa dopóki nie użyję polskich znaków wystarczy że na końcu strony wpiszę jedno Ą czy inny polski znak wszystko się usuwa.
  Miałeś taki problem?
  Pozdrawiam

  • Mariusz z polskimi znakami miałem problem, ale wystarczyło zmienić czcionkę dla nagłówków i treści w ePanelu na jakąś z polskimi znakami. Ja najczęściej Droid Sans używam. Spróbuj to zmienić. Jeśli nie pomoże, to trzeba będzie arkusz CSS modyfikować.

 7. Piotrek mam pytanie odnośnie zmiany czcionki – napisałeś że Droid Sans rozwiązuje problem z polskimi znakami jednak w ePanelu nie mam zielonego pojęcia która to jest opcja – mój angielski informatyczny jest na dzień dzisiejszy za słaby – poradzisz konkretnie która zakładka i opcja ?

 8. Witam.
  Mam pytania.
  1. Jak wygląda sprawa licencjonowania szablonów ET? Czy odkupując szablon od kogoś, kto go pozyskał z ET mogę zrobić na nim serwis i opublikować bez obaw?
  2. Czy mogę taki serwis, oparty na odkupionym szablonie ET, sprzedawać osobom trzecim?
  3. Czy wymagane jest zachowanie w stopce takiego serwisu linków do ET i WP? Szczerze wolałbym nie umieszczać na stronie takich linków i przerobić stopkę po swojemu, umieszczając tam np swój podpis ;). Jednak najważniejsza jest dla mnie zgodność z prawem i licencją.

  Bardzo proszę o odpowiedź. Będę bardzo wdzięczny.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

CommentLuv badge
Share This
Przeczytaj poprzedni wpis:
Tryb konserwacji WordPress – wtyczka Launchpad w praktyce

Tryb konserwacji Wordpress, nazywany przez niektórych trybem serwisowym, pozwala Administratorowi serwisu zablokować dostęp wszystkim odwiedzającym, poza użytkownikami z prawami administratora....

Zamknij