Wtyczka WordPress googleCard – widget profilu Google+

Wtyczka WordPress googleCard – widget profilu Google+

Moda na portale społecznościowe wkradła się tak bardzo do naszego życia, że coraz częściej komunikujemy się ze znajomymi dzięki temu medium. Pewnie też korzystasz z Facebooka, Twittera czy Blipa. Do tej najpopularniejszej trójcy dołączył właśnie nowy gracz, Google Plus (Google+). Wprawdzie część osób mogła z niego korzystać już od jakiegoś czasu, dla pozostałych został oddany do użytku kilkanaście godzin temu. Z tej okazji postanowiłem wykorzystać ten moment, aby przedstawić Ci, w jaki sposób dodać na swoim blogu widget, dzięki któremu Twoi czytelnicy będą mogli dołączyć do Twojego kręgu znajomych. Z pomocą jak zawsze przychodzi odpowiednia wtyczka WordPress.

googleCard jest niewielkim pluginem, który dodaje widget profilu Google+ do Twojego bloga. Funkcjonalność wtyczki można porównać do przycisku Lubię to dostępnego na Facebooku, z tą różnicą, że tutaj czytelnik może dodać Cię do swojego kręgu znajomych, natomiast u konkurencji taka możliwość występuje wyłącznie w odniesieniu do FanPage.

googleCard WordPress plugin

Aby zainstalować wtyczkę, wystarczy otworzyć z menu Wtyczki zakładkę Dodaj nową. Następnie wpisać w polu wyszukiwania googleCard i nacisnąć przycisk Szukaj wtyczek. Plugin znajduje się na pierwszym miejscu na liście wyszukiwania.

Po poprawnym zainstalowaniu, logujemy się do swojego konta Google+ wykorzystując dane Konta Google, a następnie klikamy na zdjęcie w swoim profilu.

Profil Google+
Google+

Następnie na pasku adresu w przeglądarce odnajdujesz ciąg liczb po https://plus.google.com/ i kopiujesz do schowka.

Google+ ID

Mając skopiowany ID Twojego profilu, przechodzimy do konfiguracji widgetu w WordPress-ie. Wybieramy w kokpicie bloga zakładkę Widgety z menu Wygląd. Na liście odnajdujemy GoogleCard i przeciągamy na w miejsce, gdzie chcemy aby znalazł się nasz widget (ja umieściłem go na pierwszym sidebarze). W polu Google Plus ID wklejasz swój identyfikator skopiowany wcześniej z paska adresu. Ja usunąłem jeszcze tekst z tytułu oraz zaznaczyłem, aby plugin dodał znacznik rel=”autor” do linków.

googleCard widget WordPress

Wystarczy potwierdzić konfigurację przyciskiem Zapisz i wtyczkę mamy gotową do pracy 🙂 Poniżej, jak i na pasku bocznym, możesz zobaczyć jak prezentuje się googleCard w praktyce.

googleCard – Piotr Skrzypczak
9 komentarzy
 1. I am new to blogging, so I feel like I am in the “just taking notes” phase. But when I do find a blog topic I like, I do comment because I genuinely like what has been said or the information was helpful to me. I am officially linked to your blog now, so I will be checking in often! Thanks for all the great advice.

 2. Szukałem właśnie tej wtyczki… dzięki za informację 😉

 3. Też muszę coś wykombinować aby dodać widżet z G+, poszukuje właśnie sprawdzonych dodatków, które nie sprawiają problemów. Testowałem już dwa rozwiązania, jedno z nich wprowadzi udało się zainstalować ale i tak plugin nieprawidłowo działa (błędy CURL). Zaraz pobiorę wtyczkę i sprawdzę czy są z nią u mnie problemy. Dzięki za namiary 🙂
  Mariusz z TF ostatnio opublikował…Sprawdzanie statystyk w Majestic SEO, dodatki SeoQuakeMy Profile

 4. Rewelacja ciekawe jak będzie popularne ta wtyczka po wprowadzeniu ACTA 🙂

 5. Ja polecam google AWD testowałem wiele ale ta jest najlepsza szybka instalacja. Samo działa po instalacji.

 6. hej, instaluję tą wtyczkę. Ps a co to za wtyka co wyświetla po u Ciebie scrollu w prawym dolnym rogu „zobacz również”?

  • Cześć,
   Wtyczka nazywa się SimpleReach Slide. Aby z niej korzystać należy się zarejestrować na stronie Twórcy. Otrzymasz tam również dostęp do statystyk klikalności w polecane strony, Lubię to oraz Tweetnij. Bardzo fajna wtyczka 🙂
   PS. Właśnie przyglądam się Twojemu blogowi 🙂

Dodaj komentarz

CommentLuv badge
Share This
Przeczytaj poprzedni wpis:
Google+ otwarte dla wszystkich

Prawie 3 miesiące zamkniętych testów, ponad 90 wprowadzonych poprawek do usług wbudowanych w portal społecznościowy Google Plus (Google+). Długo na...

Zamknij