O mnie

Witaj!

Nazywam się Piotr Skrzypczak. Mam 28 lat i pochodzę z Podhala. Los tak chciał, że wylądowałem we Wrocławiu. Tutaj skończyłem fajną uczelnię, rozwinąłem się i zdobyłem sporo cennej wiedzy. Pisząc pracę magisterską zacząłem się interesować data miningiem (eksploracją danych). Zająłem się wtedy problemem wzorców zachowań klientów Delikatesów Alma, przygotowałem odpowiednią platformę badawczą i poszukiwałem ciekawych reguł asocjacyjnych. Całość możesz przeczytać pobierając moją pracę magisterską.

Moją główną pasją jest informatyka, a konkretnie programowanie wyższego poziomu, data mining, tworzenie stron na platformie WordPress i pozycjonowanie stron. Oprócz tego lubię fotografować głównie naturę, jeśli mam możliwość to także ludzi, ale w plenerze. Moje najciekawsze prace możesz obejrzeć na Digarcie.

Od dzieciństwa byłem zżyty z muzyką. Gdy miałem 6 lat do mojej babci przyjechała rodzina z synem, który grał na syntezatorach. Bardzo spodobał mi się ten instrument i od tamtego czasu przez 8 lat intensywnie ćwiczyłem, poszedłem nawet do szkoły muzycznej, jednak po dwóch lata zrezygnowałem. Była to moja niefortunna decyzja, jednak czasu się nie wróci. Po tym okresie pojawił się w domu komputer, później Internet i muzyka odeszła na dalszy plan. Trwało to dość długo, zdąrzyłem w tym czasie skończyć szkołę średnią i zrobić licencjata. Po przeprowadzeniu się do Wrocławia gdzieś w środku zapragnąłem znów grać.

Korg M50 – PiotrSkrzypczak.pl

Kupiłem nowy keyboard i zupełnie przypadkiem trafiłem na ogłoszenie, że mało znany zespół poszukuje klawiszowca. Poszedłem na przesłuchanie i dostałem się. W między czasie zmieniłem swój instrument na bardziej profesjonalny, a konkretnie na Korga M50. Razem graliśmy rok czasu, w tym okresie zdobyliśmy I miejsce we wrocławskiej edycji festiwalu FAMA 2010 jako F* TO SAY (zespół reprezentował Dolny Śląsk w kategorii rock na ogólnopolskim etapie konkursu w Świnoujściu) oraz III miejsce na Boryszyn Rock Festivalu 2010. Nagraliśmy razem płytę w studiu Tonn, jednak nim została wydana zdecydowałem się odejść z zespołu. Chłopaki dokończyli całą akcję, zmienił się trochę skład i nazwa zespołu na Przeciwziemia.

Na codzień pracuję na etacie, zajmuję się administrowaniem małej, firmowej sieci lokalnej, programowaniem w VBA i AutoIt oraz supportem użytkowników. Jednak takie zajęcie, które trwa już prawie 8 lat to nie jest spełnienie moich marzeń. Dlatego postanowiłem szukać alternatywy. Ponieważ nowoczesne technologie to jest ta dziedzina, w której czuję się jak ryba w wodzie, szukałem w Internecie możliwości dodatkowego zarobku. Znalazłem kilka ciekawych blogów na ten temat, rozpocząłem przygotowania i po 3-4 miesiącach powstał mój blog. Początkowo była to tylko prosta wizytówka, jednak po miesiącu zdecydowałem zając się tematyką WordPress’a i mediów społecznościowych. Ta cała działalność związana jest z moim dodatkowym zajęciem zarobkowym, o czym piszę w zakładce Zarabiaj z Piotrem.

Share This